Teisipäeval lõppes Raasiku valla töö- ja puhkelaager, juulis ootavad ees malev ning RaKu laager Kõrvemaal.
Nii palju suvelaagreid, kui tänavu, pole Raasiku valla noortel viimaste aastate jooksul olnud. Sel aastal esimest korda toimuva maleva 15 kohta täitusid imekiiresti, ka töö- ja puhkelaagrisse oli soovijaid rohkem, kuigi vastu sai võtta 50. Kohti jätkub veel Raasiku valla noorte suvelaagrisse RaKu, kuhu on oodatud noored vanuses 10-16. Laagrit korraldab Raasiku noortekeskus, plaanis on olla 16.-21. juulini Kõrvemaa matka- ja suusakeskuses.
Raasiku valla töö- ja puhkelaagri viimane tööpäev oli 19. juunil Pikavere mõisa juures. 50 noort üle Raasiku valla töötasid alates 7. juunist Arukülas, Raasikul, Pikaveres.
Laagri üks korraldajatest, Aruküla kultuurijuht Garina Toomingas rääkis, et suuremad tööd olid Aruküla põhikooli esise platsi heakorratööd, Aruküla laululava värvimine, Raasikul Konsumi esise korrastamine, 22. juunil avatava tammepargi platsil kivide koristamine, kiriku ümbruse koristamine. Pikaveres värvisid lapsed pinke, rohisid ja riisusid.
Garina Toomingas: „On väga tänuväärt, et meil on vallavalitsuse toel võimalik sellist laagrit teha. Nende lihtsate töödega õpetame lastele maast madalast, põlvest põlve, mida tähendab töö tegemine. Kasvavad välja noored, kes ei pelga tööd ning seega ka malevakohad täituvad kiiresti. Sugugi mitte igas omavalitsuses pole olnud noortel nii suurt tungi töölaagritesse tulla.”
2002. aastast suviti toimunud töö- ja puhkelaagrisse said korraldajad võtta umbes 50 last. Garina Toomingas tõdes, et tahtjaid oli rohkem, kuid arvu suurendamine oleks kasvatanud eelarvet, nõudnud lisaks juhendajaid. 50 last mahutusid ära bussi, millega käidi Lennusadamas, „Luikede järve” vaatamas, sõideti ratsutama ja Vembu-Tembumaale.
RaKu laagrisse veel mahub
8 aastat järjest toimunud RaKu suvelaagri korraldaja Angela Allik lausus, et Kõrvemaale tulekuks on kohti veel palju. Ta sõnas, paraku on paljud noored teatanud, et lähevad peredega reisima või suveks tööle: „Suur vaev on laagri korraldamiseks nähtud, ei taha, et peaks laagri ära jätma. Eelmiste aastate kogemus on näidanud, et lastel on laagris lõbus, saadakse uusi sõpru kogu eluks, positiivsust värskest õhust ja liikumisest.”
Alguses oli laager Raasiku ja Kuusalu valla noortele, sellest tuleb ka nimi RaKu, rahaliselt toetasid mõlemad vallad. Nüüd Kuusalu valla lapsed laagris enam ei osale ning toetus tuleb vaid Raasiku vallalt. Mõnel aastal on saadud toetust ka Leaderist, ühel aastal valiti RaKu laager Ida-Harju Koostöökoja parimaks projektiks.
Angela Allik rääkis, et laagris on tänavu plaanis matkata Kõrvemaa männimetsas, sõita jalgrattaga, ujuda järves, proovida vibulaskmist, disc-golfi, Martin Möllits Arukülast teeb teadusteatrit, tuleb ka üllatuskülaline, plaanis on meeskonnamängud. Lapsed ööbivad Kõrvemaa matka- ja suusakeskuses.
Angela Allik sõnas, et laagri tuusik on 90 eurot, selle sees kõik tegevused, majutus voodites, soe dušš ja 4 korda päevas söök, iga laps saab laagrist kaasa mälupulga fotodega.