Aeg-ajalt oleme Sõnumitoojas kirjutanud, et Raasiku valla vabatahtlikud tuletõrjujad vajavad hädasti abikäsi. Vahetult enne tuletõrjeühingu 90. sünnipäeva pidu 22. juunil on ühingus liikmeid 12, varasemast veidi rohkem, kuid abilisi on vaja endiselt.
Tänavu 22. juunil möödub 90 aastat Raasiku tuletõrjeühingu asutamisest 1927. aastal. Ühingu üks asutajatest ja juhatuse liige Jaak Laanisto rääkis, et 1939. aastal oli ühingul käsipritse 6, mootorpritse 1, hüdropumpasid 2, survevoolikuid 411 meetrit, imevvoolikuid 48 meetrit. Tegevliikmeid oli toona 148 meest, 32 naist, 29 toetajaliiget, 8 noorliiget. Lisaks esimees August Irves, sekretär Lembit Liipere, laekur Johannes Toom ja revisjonikomisjoni esimees Hermann Tedrema. 1936. aastal valmis Raasiku tuletõrjedepoo, mis on praeguseni säilinud ja kasutuses. Kuni 1993. aastani oli Raasiku Harju rajooni tuletõrjeühingu igapäevase valvega komando, seejärel tegutseti Raasiku valla tuletõrje nime all ning 1998. aasta 17. detsembril taastati Raasiku tuletõrjeühing. Praegu on Raasiku tuletõrjeühingul kaks komandot – Arukülas ja Raasikul. Ühingu arvel on 4 autot, üks on reservis.
Möödunud aastal andis Raasiku vald Pae tänava depoohoone ruumide kasutusõiguse tuletõrjeühingule. Jaak Laanisto sõnas, et ühing on alustanud remondiga: „Esmalt teeme hädapärase. Põrandad olid ära mädanenud ja sisse kukkunud, Raasiku vabatahtliku tuletõrjuja Valdeko Vaheri suure tööga on need nüüd korda tehtud. Ees ootab katuse remont ja hoone ümber- või juurdeehitus, et sinna mahuks suurem ja tänapäevasem tuletõrjeauto.”
Ta lisas, et praegu on ühing teinud remonti oma raha eest, kuid edaspidi on plaanis suuremahulistele töödele leida raha projektidest: „Loodame ka, et vallas tegutsevad ettevõtted panevad oma võimaluste piires meile õla alla.”
Tehnikat ühing juurde soetanud ei ole, kuid on plaanis: „Päästeametilt seekord kasutatud sõidukit juurde ei taotle, seda pole kusagile panna. Tulevikus aga kindlasti.”
Juubelit otsustasid ühingu liikmed tähistada suurejooneliselt. Pidu algab 22. juunil kogunemisega tuletõrjedepoos, seejärel on Raasiku kirikus ühingu uue lipu õnnistamine. Lipu annetas ühingule Raasiku ettevõte Mistra-Autex. Kiriku juurest hakkab liikuma tuletõrjeautode rongkäik Raasikult Aruküla lauluväljakule, kus on plaanis rääkida ühingu ajaloost, jagada autasusid ning õnnitleda. Tuletõrjujatelt saab küsida nõu, kuidas muuta kodu turvalisemaks, kuidas tuld kustutada, soetada suitsuandurit ja kustutustekki. Muusikat teeb Tallinna tuletõrjeühingu puhkpilliorkester.
Jaak Laanisto ütles, et väga huvitav oleks rohkem teada saada tuletõrjeühingu ajaloost, materjali pole eriti palju säilinud. Üks foto on säilinud depoo avamispeolt 1936. aastast, ühingu liikmed uurivad, mis on pildilolevate inimeste nimed.
Ta kutsub tuletõrjeühingu nimel kõiki juubeliüritustest osa võtma ning kui enda, oma lähedaste ning kodukoha turvalisus oluline, ka vabatahtlike tuletõrjujate ridadesse astuma.