Pikavere ja Aruküla taas külastusmängus „Unustatud mõisad“

1422

Laupäeval, 15. augustil on sel suvel viimast korda kõigile avatud Eesti 25 mõisakooli, kes osalevad külastusmängus „Unustatud mõisad“.

KÜLLI KOPPELMAA
MAI-LIIS PAENURM

Ka tänavu osalevad külastusmängus Raasiku valla Pikavere ja Aruküla mõisakoolid. Suve jooksul on mõisad huvilistele avatud kuuel päeval: kaks korda juunis, kaks korda juulis ja kaks korda augustis. Viis külastuspäeva on toimunud, viimane on laupäeval, 15. augustil.
Pikavere mõisas on igal täistunnil ekskursioon, mõisast kõnelevad kohalikud ajalootundjad. Avatud on välikohvik. Esineb Patika külakoor, oma kooli õpilased mängivad kannelt. Laupäeval esinevad ka väikese Harmi mõisakooli õpilased Kose vallast.
Kui seni on igal külastuspäeval koolilapsed mänginud lavastust „Sulaselood“, siis viimasel korral antakse lastele puhkust ning sama näitemängu teevad lapsevanemad-külaelanikud.
Pikavere põhikooli direktor Helju Kadakas ütles, et seni on külastuspäevadel käinud päris palju rahvast kõikjalt üle Eesti, kuigi koduvalla inimesi võiks tulla rohkem.
Arukülas korraldavad „Unustatud mõisate“ külastuspäevi Aruküla Vaba Waldorfkooli õpetajad ja 8. klass. Projekti eestvedaja Kerti Pellmase kinnitusel on mõis võrreldes eelmise aastaga palju populaarsem – kui eelmise suve külastuspäevade ajal käis Aruküla mõisaga tutvumas kokku 100 inimest, siis tänavu oli ainuüksi juunis neid „Unustatud mõisate“ raames külastanud 50 inimest. Kerti Pellmas oletas, et Aruküla mõis on populaarne, kuna MTÜ Eesti Mõisakoolide Ühendus on teinud neile palju reklaami.
Külastuspäeval on Arukülas igal täistunnil giidituur ning 15. augustil, kell 12 esitab Draamakeldri kvintett Aruküla mõisahoovis Raimond Valgre muusikat.