Perekond Nagornõi ehitab Arukülla teist kortermaja

1784

Uude kortermajja Tallinna maantee ääres tuleb 19 korterit, nendest kaks on broneeritud.

Arukülas Tallinna maantee ääres, seal, kus aastate eest asus vana rahvamaja, käib mitu kuud tihe töö. Tulevaks kevadeks peaks valmis saama korterelamu. Eelmine maaomanik läks pankrotti ning pank võttis temalt kaks maatükki. Nüüd on need perekond Nagornõi omad. Aleksandr Nagornõi ja Svetlana Nagornaja rajatud teine korterelamu peaks katuse alla saama septembriks.
Pereettevõtte OÜ Alleksi Ehitus tehtud esimene kortermaja  Staadioni tänaval sai valmis 13 aastat tagasi. Kunagi kavandati sinna kortereid Aruküla kooli õpetajatele, kuid ehitus jäi aastateks pooleli. Perekond Nagornõi ostis selle vallalt ära ning ehitas korrusmaja lõpuni.
Uude majja tuleb 19 korterit. Neist kolm on kavas välja üürida, kuna Aruküla üüriturg olevat olematu, kaks korterit on juba broneeritud.
Svetlana Nagornaja räägib, et broneerijad on pigem nooremapoolsemad Aruküla elanikud. Ta lisab, et Aruküla korterite vastu on huvi, helistatakse nii koduasulast, kui Tallinnast ja ka mujalt, kuid peamiselt on probleem võtta pangalaenu, kuna kardetakse riske ja pikaaegseid kohustusi.
Svetlana Nagornaja ütleb, et võrreldes eelmise suurema projektiga tulevad pooleliolevasse kortermajja tunduvalt suuremad korterid, näiteks kolmetoaliste suurus on 78 ruutmeetrit, kaks korterit on eraldi sissepääsuga.
Aruküla uus kortermaja saab täiesti valmis märtsiks. Selleks ajaks on valmis ka korteritesse viiv suur aatrium peaukse juures ning maja esine. Korterid ehitatakse välja selliselt, et omanikul on vaja ainult mööbel sisse tuua.

Eelmine artikkelPikavere ja Aruküla taas külastusmängus „Unustatud mõisad“
Järgmine artikkelSõnumitooja 19. augusti lehes