Salmistul veetöötlusjaam

1615

Salmistu pumpla läks maksma 1 765 000 krooni.

Kuusalu Soojus rajas Salmistu külasse 7 kilomeetrit veetorustikku ning kaasaegse veetöötlusjaama, kus veest eraldatakse raud, mangaan, ammoonium.
Jaamas on 100-kuupmeetrine veemahuti. Puhastusseade annab tunnis 8 kuupmeetrit puhast vett. Selle vahendas ja paigaldas firma Aquatehnika.

Salmistu veeprojekti kogumaksumus on 6,7 miljonit krooni, koos käibemaksuga 8 miljonit krooni. Sellest 4,7 miljonit krooni saadi toetusena Keskkonnainvesteeringute Keskuselt (KIK). 2 miljonit krooni on OÜ Kuusalu Soojus omafinantseering, millest enamik on tasutud.

Uuel veetrassil on kokku 190 maakraani, kuid liitujaid on Kuusalu Soojuse endise juhi Raul Valgiste sõnul veel vähe – liitumistasu on maksnud üle 60 krundiomaniku, tasumata on kümmekonnal liitunul. Liitunud on enamasti need, kes elavad Salmistul aastaringselt. Rohkem kui sada krunti on liitumata.

Kuusalu Soojus kavatseb 1. jaanuarist tõsta liitumistasu 50 protsendi võrra ning sellest on külavanema kaudu antud e-kirja teel teada kinnistute omanikele. Raul Valgiste avaldas lootust, et liitumistasu tõus võib kiirendada veevärgiga liitumist veel sellel aastal, kui kehtib praegune, odavam liitumistasu.

Kaasaegne veetöötlusjaam hakkas Salmistul tööle 30. juunil. Möödunud reedel oli seal Salmistu esmamainimise 555. aastapäeva pidustuste raames lahtiste uste päev. Kohal olid ka Kuusalu Soojuse juhatuse uus esimees Kalle Küngas ja ametist lahkuv esimees Raul Valgiste. Veetöötlusjaamaga käis tutvumas üle 50 inimese.

Salmistu külakogu liige Raul Leppik kiitis: „Hea, et vesi on nüüd aastaringselt võtta. On tunda, vesi on puhtam – vanasti sai aru, et selles on mitmesuguseid metalle.”

Salmistu veetöötlusjaam töötab automaatikal. Rikete puhul jõuab teade Kuusalu Soojuse töötajateni.

Joogivee hind on Salmistul 15,25 krooni kuupmeetri eest. 

Eelmine artikkelPühapäeva õhtune äike
Järgmine artikkelÜhtelaulmisel Arukülas ja Anijal oli kokku ligi 400 inimest