Päästeamet alustas selleaastaste kodunõustamistega

1828

Indrek Hirs,
Põhja päästekeskuse pressiesindaja

Tuleohutusnõuetega kooskõlas kodu peab olema iga inimese tähtsamaid eesmärke. Eelmise aasta jooksul hukkus Tallinnas ja Harjumaal tulekahjudes 18 inimest. Enamik traagiliste tagajärgedega tuleõnnetusi leiavadki aset just inimeste kodudes. Elanikud tihtipeale ei oska märgata oma tuleohtlikke käitumisharjumusi. Selleks, et inimeste kodudes põlenguid ei tekiks, aitavad päästjad just individuaalse nõustamise kaudu muuta kodusid tuleohutuks.
Möödunud aastal külastasid kutselised ja vabatahtlikud päästjad „Kodu tuleohutuks!“ raames Tallinnas ja Harjumaal ligikaudu 1500 kodu. Sellel aastal on plaanis külastada ligikaudu 2700 elamist. Ka tänavu pööratakse kodudes tähelepanu suitsuanduri olemasolule ja töökorras olekule, lahtise tule kasutamisele ning hinnatakse elektri- ja kütteseadmete korrashoidu.
Põhja päästekeskuse Ennetusbüroo juhataja Mait Lillemaa ütles, et kodude nõustamisi tehakse ennekõike inimeste turvalisuse nimel. „Soovitan kõigil vaadata oma kodu tuleohutus kriitilise pilguga üle. Ega suitsuandur ei vedele kapi peal, kas korsten on ikka pühitud ja ahjud korras. Kindlasti ei tasuks unustada oma lähedasi ja naabreid, sest turvalise ühiskonna kujundamisele saame me kõik kaasa aidata,“ ütles Lillemaa.
Kodu tuleohutust aitavad hinnata lähimad vabatahtlikud või kutselised päästjad ning regiooni päästeteenistujad,  kes teavitavad inimesi enda tulekust ette telefoni või teatise teel. Nõustamisi viiakse läbi kuni käesoleva aasta lõpuni. Kodukülastuse läbiviijad tunneb ära Päästeameti eraldusmärkidega riietuse ning esitatava töötõendi järgi, mille õigsust on võimalik kontrollida päästeala infotelefonilt 1524. Helistades numbril 1524 või päästenõustajale veebis Jaanika Palmile 524 4580, samuti saates meili aadressil  jaanika.palm@rescue.ee,  on  inimesel  võimalik  leppida kokku kodunõustamine enda jaoks sobivaks ajaks.
„Kodu Tuleohutuks!“ on Päästeameti 2007. aastal ellu kutsutud tegevus eesmärgiga muuta Eestimaa kodud tuleohutuks ning anda nõuandeid inimeste elupinna tuleohutuse parandamiseks.