Õpilased ja õpetajad pakkusid ideid Kehra kooli õueala kohta

1350

MTÜ Kehra Kooli Vilistlaste eestvõttel algatati kooli õueala planeerimine.

Esialgu korraldasid vilistlased õpilaste seas ideekonkursi, milline võiks olla renoveeritud koolimaja ümbrus. Kooli juubelipeol kuulutati välja parimad, kõige enam meeldis žüriile keskmise vanuserühma ehk põhikooli noormeeste Karl Johannes Kase ja Keijo-Johann Nordeni ühistöö.
MTÜ Kehra Kooli Vilistlased esindaja, Kehra gümnaasiumi õpetaja Piret Urmet kiitis, et see oli väga terviklik ning pisiasjadeni läbimõeldud, juures ka põhjendused, miks midagi välja pakuti. Näiteks soovitasid noormehed piirata kooliõu aiaga, et seal ei liigeldaks enam autodega ning vanemad ei sõidaks lapsi autodega kooli tuues trepi ette.
Asfaldiplatsile, kus talvel on olnud liuväli, pakkusid noormehed välja lava ja tribüünidega amfiteatri rajamist, et Kehras oleks koht, kus korraldada kontserte-etendusi. Ka arvasid nad, et kooliõuel võiks olla purskkaev.
„Nad leidsid veel, et lipumasti juures võiksid olla peenrad siniste ja valgete lilledega ning haljasala ning nende hooldamine võiks olla Kehra ajandusringi töö,“ rääkis õpetaja.
Lava, purskkaev või veesilm, lipuplats ja katusega rattaparklad olid tema sõnul enamuse esitatud tööde läbivad ettepanekud. Neid pakkusid välja ka õpetajad, kelle mõtteid-arvamusi on nüüd ka küsitud.
„Nii õpetajad kui õpilased leidsid, et kooli juures võiks olla õues­õppeklass – varjualune, kus saaks tunde läbi viia ning mis kaitseks vihma ja päikese eest. Õpetajad soovisid ka nutiõppekeskkonda,“ lausus vilistlaste esindaja.
Õpetajatelt tulnud huvitavate ideedena nimetas ta veel kooliõue pliiatsikujuliste väravapostide ja tänavalaternate paigaldamist, teha kooli juurde sealsete tuntumate õpetajate ja õpilaste jalajäljed ning ehitada katusekorrusele võimalus teleskoobi ja pikksilmaga taevasse vaatamiseks.
Piret Urmet ütles, et plaan on parimad ideed anda edasi kooli õueala projekteerijale: „Ei oska muidugi öelda, kuivõrd on need teostatavad.“
Kehra kooli õueala hakatakse planeerima koostöös vallavalitsusega. Vilistlased on mõelnud projekteerimist osaliselt toetada, Anija valla arengukava 2014-2024 aasta investeeringute ossa lisas volikogu hiljuti Kehra kooli peamaja ümbruse arendamiseks 18 000 eurot.

Eelmine artikkelKordejaani naabrid: hooldekoduni võiks viia uus tee
Järgmine artikkelTurismi „päästik“ on koostöö