Emadepäeva teleülekandes näidati Anija valla laste joonistusi

2494
Lepatriinu lasteaia 6aastase Ivan Koziku pilt „Minu ema“.

Estonia kontserdisaalis pühapäeval, 10. mail toimunud traditsioonilise emadepäevakontserdi ajal oli fuajees näitus Anija valla lasteaedade laste joonistustest.

Anija valla laste joonistused jõudsid ETV otseülekandesse tänu  Anija vallavanemale Arvi Karotamile, kes on ka Eesti Meestelaulu Seltsi juhatuse esimees.
Selts taastas Eestis 26 aastat tagasi emadepäeva tähistamise traditsiooni ning on alates 1989. aastast korraldanud emadepäeva kontserti, mis toimub igal emadepäeval Estonia kontserdiaalis. Kontserdil tervitab emasid peale meestelaulu seltsi juhi alati ka vabariigi president. Presidendi kantselei kutsub kontserti kuulama tublisid emasid kogu Eestist. Viimased 17 aastat on Eesti Naisliit kuulutanud emadepäevakontserdil välja Aasta Ema.
Oma tervituskõnes tänas Arvi Karotam teiste seas Anija valla lapsi, kelle joonistused olid kontserdi ajaks pandud üles Estonia fuajeesse. Neid näidati ka teleülekandes, kui laval esinejad vahetusid.
Arvi Karotam ütles, et tegi Anija valla kolmele lasteaiale ettepaneku lasta lastel joonistada oma emasid ning lasteaiad olid sellega meelsasti nõus. Kokku laekus Kehra Lastetarest, Lepatriinust ja Alavere Mõmmilast 89 pilti.
Kõiki Anija valla laste tehtud  pilte Eesti Televisiooni otseülekandes näidata ei jõutud, tuli teha valik.
Esmaspäeval toimetati Anija valla laste tehtud pildid tagasi lasteaedadesse, et lapsed saaksid need kinkida oma emadele.