Noortekeskus sai Anija valla noorte digialaseks koolituseks üle 9550 euro.
Eesti Noorsootöö Keskuse korraldatud avatud noortekeskuste projektikonkursi komisjon otsustas toetada Anija Valla Noortekeskuse projekti „Screenagers“ 9553,23 euroga. Projekti kogumaksumus on 12 057,05 eurot. Projekti raames korraldatakse Anija valla noortele töötube ning praktilist õpet, kuidas internetisisu eetiliselt tarbida ja teha virtuaalkogukondades koostööd.
„Noored veedavad ekraanide taga väga palju aega ja kuigi tundub iseenesestmõistetav, et nad on digimaailmas väga pädevad, siis päris nii see paraku ole,” rääkis Anija Valla Noortekeskuse juhataja Kristiina Püi.
Noortejuht Inga Koitla lisas: „Nad vaatavad väga palju youtube´ist videoblogisid, selle asemel, et neid ka ise teha. Et vlogil oleks ka mõte, on vaja teadmisi ja oskusi.“
„Screenagersi“ idee ongi anda noortele teadmised, oskused ja vahendid, et tegeleda graafilise disainiga, videograafiaga ja vlogimisega. Projekti raha eest osteti peegelkaamera, projektor, ekraan, arvuti ja monitor.
Maikuus on kavas käia Kehra, Alavere ja Aegviidu koolides, kus tutvustatakse projekti ning räägitakse netiketist ehk viisakast ja turvalisest suhtlemisest internetis. Jagatakse ka sooviankeete – projektis saab osaleda kuni 20 noort. Neid hakkavad juhendama samuti noored – Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini eriala lõpetanud Kleer Keret Tali ja sama õppiv Kaspar Kallaste, BFMi filmikunsti tudeng Erik Mumm ning Mikael Parman, kes on õppinud multimeediat ja peab videoblogi youtube kanalil Keerdtrepp.
Hiljemalt juunis algavad septembrini toimuvad töötoad graafilisest disainist – näiteks, kuidas kujundada reklaamplakatit, blogimisest ehk veebipäeviku pidamisest ning videograafiast ehk kuidas teha kaameraga videosid ning neid ka monteerida. Töötoad hakkavad toimuma paar korda kuus. Teooriatunnid ning praktilised tööd, mille tegemiseks on vaja arvutitehnikat, näiteks klippide monteerimine, on Kehra noortekeskuses, filmimist on kavas teha eri kohtades.
Kõikides töötubades tehakse ka praktilisi töid. Käiakse külas ka projekti partneril OÜl Primend, kus noortele tutvustatakse, milliseid on IT ala õppinu töövõimalused ning räägitakse andmekaitsest.
Kristiina Püi märkis, et kogu projekti läbiviijad on noored ise, noorsootöötajad ainult tutvustavad ja suunavad.
„Teemad ja tegevuskavad on noorte valitud ja koostatud, nemad võtsid hinnapakkumisi ja panid projekti läbiviimiseks tehnika kokku. Ka projekti tutvustame noortega koostöös,“ kinnitas ta.
Pärast projekti lõppu on tunnustusüritus, kus analüüsitakse tehtut.