
Kuusalu keskkoolis avati tänavu neli esimest klassi. Koolimaja gümnaasiumiosa tiivaga ühendati neli uut moodulklassiruumi, kuhu on sisse seatud kaks inglise keele, vene keele ja ajalooklass. Kokku õpib nüüd koolis 675 õpilast, mis on 43 lapse võrra rohkem, kui oli eelmise õppeaasta alguses.
Ramirent Baltic ASilt renditud moodulklassid jäävad lepingujärgselt koolipere käsutusse 1. juulini 2022.
Direktor Vello Sats ütleb, et suurim rõõm seoses moodulklassidega on kooliperele see, et nüüd on lugemissaal taas lugejate päralt ning õpetajate tuba on õpetajatele, nendes ruumides pole tunde enam vaja pidada.
Moodulkassides õpetavad inglise keele õpetajad Liina Raudla ja Kai Peterson, ajaloo-ühiskonnaõpetuse õpetaja Merja Rumm ning vene keele õpetaja Niina Primolennaja kiidavad, et klassiruumid on suured, mis võimaldab õppetööd läbi viia kaasaja nõuetele vastavalt. Saab rakendada põnevamaid õppemeetodeid, teha rühmatööd, vajadusel mööblit ümber paigutada ja õpilaste liikumist klassis suunata.
Kaasaegne on ka klassides olev tehnika, õpetaja-õppurite kasutada on nutitahvlid. Samuti kiidetakse võimalust õpetada niinimetatud koduklassides – siiani pidid nii Merja Rumm kui Niina Primolennaja koos oma õpilastega liikuma klassist klassi. Rahul ollakse ka võimalusega klassides vastavalt vajadusele temperatuuri reguleerida. Ning kiidetakse, et ka stressi ja müra on tänu moodulklassidele vähem.
Õpetajate sõnul on ka õpilased juba uute tingimustega harjunud ja neile meeldib – ei pea enam ajalugu või vene keelt õppima iga päev erinevas klassiruumis, nagu oli varem. See tekitab suuremat kindlustunnet.
Kuusalu keskkooli õppealajuhataja Aili Kontus kiidab samuti, et ruumipuudus on saanud leevendust, enam ei pea tunde läbi viima õpetajate toas ega lugemissaalis. Kuna koormus uutele moodulklassiruumidele saab olema suur, loodab ta, et need kenasti kuni renditähtaja lõpuni vastu peavad.
Ehkki ruumikitsikusele on klassiruumide osas saadud leevendust, on Kuusalu keskkoolis veel kohti, kus see annab igapäevaselt väga valusalt tunda – algklasside klassiruumid, koridorid ja söökla. Sellele probleemile juhtis vallavolikogu 4. septembri istungil oma repliigiga tähelepanu ka volikogu aseesimees Margus Soom. Eriti mures oli ta õpetajate pärast, kes ei mahu enam sööklasse sööma, sest laste arv klassides on lubatust suurem, seega lapsi ka söögivahetunnil sööklas rohkem.
Õppealajuhataja Aili Kontus: „Oleme oma kitsas sööklas teinud, mis võimalik, et tekkinud probleemi lahendada. Esimeses söögivahetunnis tulevad esimesed klassid sööma veidi varem, pärast seda kaetakse kohe samad kohad uuesti järgmistele õpilastele. Järgnevas kahes söögivahetunnis on küll samuti kitsas, aga peame hakkama saama. Kõik süüa soovivad õpetajad saavad söögivahetunnis süüa, reeglina söövad õpetajad teises või kolmandas söögivahetunnis. Oleme pikendanud viimast söögivahetundi viie minuti võrra, see on toitlustamist samuti sujuvamaks muutnud. Rohkem muudatusi söögivahetundide aegadesse teha ei ole võimalik, koolipäeva ei saa vahetundide pikendamise arvelt pikemaks teha, kuna sõltume koolibusside väljumisaegadest.“