MC Kolga sisehall hakkab valmis saama

4385

MTÜ MC Kolga plaanib järgmisena teha halli kõrvale tennise väliväljaku. 


MTÜ MC Kolga juhatuse liige URMAS OSILA uues sisehallis.

Kolga töökoja taga, kolhoosi endises traktorite ja kombainide remondihallis, on nüüd kaasaegne tennise siseväljak. Selle ehitamist on toetanud PRIA üle 51 000 euroga (800 000 krooni) ja LEADER-programm ligi 38 000 euroga (594 570,80 krooni), omaosalus on kaetud omavahenditest, abiks on olnud sponsorid. Olmeruumide ehituseks, välisviimistluse ja haljastustööde jaoks on PRIAsse esitatud uus taotlus.

MC Kolga asutasid aastaid tagasi Kolga mehed Urmas Osila, Kalev Uiboupin, Kaarel Kuum ja Meelis Talts, kes kõik on ka MTÜ juhatuse liikmed.

Urmas Osila ostis kaarhalli ühistult Kolga Töökoda ja on nüüd andnud selle MTÜle 10 aastaks rendile. Ta ütleb, et vajadusest teha tennisehall on räägitud aastaid, kuid Euroopa Liidu abirahadeta poleks seda saanud rajada jätkusuutlikuna – ehitamiskulusid hall tagasi ei teeni.

Ehitus algas mullu sügisel, enne seda tuli leida vajalik rahasumma, kuna ELi toetus antakse tagantjärele. Lisaks omavahenditele ja ehitaja toetusele andis MTÜ-le MC Kolga laenu Nordea pank. Ehitas Varmotek Grupp OÜ.

Urmas Osila ütleb, et ka kõiki asjaosalisi firmasid võib nimetada sponsoriteks: „Eelkõige AS Selver ja selle juhatuse liige Andres Heinver, tänu kellele on hallis võimalik ka võrkpalli mängida. Samuti on toeks olnud Kuusalu Soojus, Uuri Suurfarm, K-Kate, Ametek Ehitus, Kolga Töökoda ja mitmed teised. Juhatus on tänulik ka nendele paarisajale inimesele, kes ei pidanud paljuks meie ettevõtmist moraalselt toetada.“

Keerdtrepp ja kaks sauna
„Kolga inimesed on uue sisehalli näol saanud alevikku 600 ruutmeetri pinda, mis on talvel soe. Seda saab kasutada milleks iganes, mitte ainult tennisemänguks – võrkpalli- treeninguteks, laste- ja noorteüritusteks, sünnipäevapidudeks, koosolekuteks, miks mitte ka kontsertideks,“ lubab ta.

Sissekäigust mõlemale poole tehakse pesuruumid koos saunadega – ühele poole pisemad ning teisele suuremad. Kui trenni teeb ja pärast seda tahab pesta paar-kolm inimest, saab kütte panna väiksema sauna. Suurem seltskond mahub pesema teise.

Saunade kohale tuleb avatud, kuid piirdega ruum pealtvaatajatele, mida võib kasutada ka klubilisteks ettevõtmisteks, lisab Urmas Osila. Paigaldatud on ventilatsioon ja helitehnika, köetakse õhksoojuspumpadega.

Tennisemängijaid on Kolgas üle 30, seni käidi harjutamas keskkooli kõrval asuvatel tenniseväljakutel. Talvel tennist ei mängitud.

Halli kohta sõnab Urmas Osila, et potentsiaali peaks kasutajate poolest olema, 50 kilomeetri raadiuses ühtegi teist sellist sisehalli ei ole. Huvi on juba tuntud mitmelt poolt, ka Loksalt ja Võsult.

Kui pesuruumid valmis, kehtestatakse kulupõhised kasutushinnad, lisab ta ja märgib, et maksma hakkavad ka MTÜ liikmed, sest tuleb katta hoone ülalpidamiskulud.  

Tulekul koolitused
MTÜ MC Kolga saab Arenduskoja kaudu LEADER-programmist 2760 eurot (43 184,62 krooni) toetust tennise­õpetuse läbiviimiseks.

Treeningutel saab kasutada soetatud pallimasinat ning koolitama kutsutakse kogenud tenniseõpetajad või -sportlased.

„Loodetavasti toob koolitus sisehalli uusi inimesi, nii lapsi kui täiskasvanuid. Oodake reklaami, anname teada, millal ja kus koolitused algavad,“ lausub Urmas Osila.

Eelmine artikkelVarastati suvilast
Järgmine artikkelKuidas on läinud Loksa koolil esimene aasta kakskeelsena