Anija valla kodukandipäevaks pannakse käima bussid

1468

Varem on kodukandipäevi peetud Kehras, tänavune kodukandipäev tuleb Anija mõisas.

Esmaspäeval, 9. mail oli Anija valla kultuurikeskuses aktiivsetele kodanikele ümarlaud, kus arutati muuhulgas ka kodukandipäeva korraldamist. Seekordne kodukandipäev on tavapärasest erinev, sest toimub 11. juulil Anija mõisas, varem on igal aastal olnud Kehras.

Anija abivallavanem Marge Raja selgitas, et kodukandipäev kasvas välja Kehra linnapäevadest, kui vald ja linn olid liitunud.

„Tahaksime, et need oleksid tõelised kodukandipäevad ja toimuksid vahelduseks mujal vallas. Anija mõis oli valmis meile vastu tulema,“ lausus ta.

Ümarlaual esitas Härmakosu külavanem Viktor Kropatšjov küsimuse, mis on Anija tõmbenumber ja kuidas inimesi, kes on harjunud kodukandipäevaga Kehras, sinna kohale saada.

Anija valla kultuurikeskuse juhataja ja kodukandipäeva üks korraldaja Margit Aasmaa ütles, et ettevõtmine on alati olnud populaarne ja küllap tuleb rahvast selgi aastal. Kodukandipäeval hakkavad käima bussid, mis rahvast Kehrast ja Anija valla küladest kohale toovad ning ära viivad.

Arutelul käidi välja mõte, et kodukandipäev võikski toimuda igal aastal erinevas Anija valla külas. Niimoodi oleksid kaasatud ka teised valla piirkonnad peale Kehra ning mõttetegevusse oleks haaratud rohkem inimesi.

Anija abivallavanem Urmo Sitsi sõnas, et esialgu pole paljudel küladel kohtagi, kus ettevõtmist läbi viia, kuid kuna mõnel pool, näiteks Voosel, on olemas juba suur spordikompleks ja Alavere park on plaanis korda teha, siis edaspidi võiks ürituse asukoht muutuda.

Urmo Sitsi: „Võiksimegi mõnel ümarlaual leppida kokku näiteks järgmise kolme aasta kodukandipäeva korraldajad nagu olümpiamängudel. Siis saavad külad hakata üritust planeerima ja ettevalmistusi tegema. Kodukandipäevad tuleksid siis just selle küla nägu, kus nad toimuvad.“

MTÜ Kunst Kohvris rajaja Julika Vääre arvas, et idee on hea, sest siis tuleb korraldamisse uusi mõtteid, mis muidu kipuvad aja jooksul ammenduma.

Kaisa Tamkivi MTÜst Soodlast Kõrveni nõustus: „Kodukandipäeva liikumine näitab, et mujal Anija vallas toimuvad sama ägedad ettevõtmised kui Kehras.“

Eelmine artikkelVarastati suvilast
Järgmine artikkelKuidas on läinud Loksa koolil esimene aasta kakskeelsena