Anija vald
Anija vallas puhastavaid teid lumest samad ettevõtted, kes kahel eelmisel talvel. Maa- ja teespetsialist Mait Paasik kinnitas, et nad on saanud kenasti hakkama: „Ainuke probleem on, et lumeraskuse tõttu on puid teedele langenud ja mõni tee jäänud seetõttu lumest puhastamata. Kõige rohkem on seda juhtunud Pillapalus ja Raudojal. Palume kinnistuomanikel jälgida, et nende maal poleks puid, mis segavad lumetõrjet, ning hooldaks teeääri, raiuksid vajadusel oksi eest.“
Anija vallas on lükata umbes 400 kilomeetrit valla- ja erateid. Lund lükatakse teedelt majapidamisteni, kus elavad Anija valda registreeritud inimesed: „Kui korraldasime talihoolde hanke, koostasime kaardi, milliseid teid on vaja lükata. Vaatame selle igal aastal üle, lisame, kui on tulnud uusi elanikke, jälgime ka, kes on välja kirjutatud.“
Kuusalu vald
Kuusalu vallas on tellitud lumelükkamist firmadelt, kes võitsid äsjase riigihanke, kuid vaidlustamisaja tõttu on lepingud sõlmimata. Viieks aastaks korraldatud hanke võitjatega saab lepinguid sõlmida 8. detsembrist. Selle ajani on lund lükatud vastastikusel kokkuleppel ja uue hanke tingimustel. Kuusalu vald on jaotatud endiselt 14 lumekoristuspiirkonnaks, valla kulul hooldatakse teid talvel 484 kilomeetril.
Kuusalu valla teede- ja majandusspetsialist Madis Praks rääkis, et osad lumelükkajad on uued, kes alles õpivad piirkonda tundma. Ka senistel teehooldajatel on piirkondades olnud probleeme, sest küladesse on kolinud uusi elanikke, kellest ei teata. Nende koduni tuleb samuti tee lumest lahti lükata, kui tegu on Kuusalu valla elanike registrisse kantud inimestega.
Madis Praks: „Saunja-Rummu piirkonnas oli möödunud nädala alguses teedel lumi lükkamata, sest tehnika läks katki ja ka traktorist oli uus. Kõige problemaatilisem oli olukord Kiiust lääne poole jäävates piirkondades. Saatsime vabanduskirju. Lõpuks saime teed korda ja loodan, et edaspidi sujub paremini. Eelmisel nädalal oli helistajaid mitmesuguste soovide ja kriitikaga, neljapäeval lõunaks olin näiteks vastu võtnud üle 50 telefonikõne. Mõni tahab, et tee oleks lahti lükatud ka prügikonteinerini, teine uurib, miks traktor sõitis, sahk ees, ka naabri õuel, aga tema hoovi lahti ei lükanud. Olen selgitanud, et olukorrad on erinevad. Kui naabri õu on selle tee viimane ja kaugemale ei sõideta, pöörab traktor seal ringi. Aga hoovidesse edasi-tagasi lund lükkama jääda ei ole aega, sest kaugemal oodatakse, millal sahk nendeni jõuab. Sama on ka teeotstega, ühe teeotsa lahtilükkamisele kulub paar minutit. Eakamate elanike puhul oleme traktoriste palunud, et teeots lükataks vabaks, aga igal pool pole aega.“
Teede- ja majandusspetsialist rõhutas, et lumekoristuspiirkondade kaardid on Kuusalu valla kodulehel. Kaarte täiendatakse käsitsi, sinna on kantud talud, kus elatakse ka talvel ja elanikud on registreeritud Kuusalu valda. Kaartide uuendamine on kulukas ja aeganõudev ega pruugi vastata hetkeolukorrale. Kui vallaelanik märkab, et tema talu juurde viival teel ei ole lumi lükatud, tuleb sellest vallamajja teada anda.
Raasiku vald
Raasiku vallas oli sügisel hange valla teedel lumetõrje tegemiseks kolmel järgmisel talvel. Talihoolet teevad üks uus ja kaks ka varem valla teid lükanud ettevõtet, kelle teeninduspiirkonnad osaliselt muutusid.
Teede- ja taristuspetsialist Arvo Täks ütles, et esimeste lumedega oli probleeme ja ka vallamajja helistajaid palju: „Kuna lund tuli korraga palju, lükati suure sajuga algul kitsam rada, et inimesed pääseksid liikuma. Hiljem lükati tee laiemalt lahti. Kuid vahepeal oli juba pretensioone. Nüüdseks on kõik hakanud paika loksuma.“
Nurinaid oli, miks on peamised kõnniteed lumest puhastamata. Arvo Täks selgitas, et Arukülas ja Raasikul on kõnniteed Tallinna maanteele väga lähedal ja kuigi said varakult puhastatud, lükkas riigiteedel töötanud sahk lume uuesti kõnniteele: „Transpordiametist lubati meetmed tarvitusele võtta.“
Raasiku vallas käib elanike suhtlemine lumelükkajatega tänavu ühe telefoninumbri ja meiliaadressi kaudu. Teede- ja taristuspetsialist lausus, et ettevõtted koopeerusid, neil on ühine dispetšerteenus. Erateid hooldatakse ka Raasiku vallas vaid valda sissekirjutatud elanike õuedeni.