Loksa tänavalambid peaksid põlema kauem

867

Loksa elanikud kurdavad, et kardavad pimeduse tõttu linnas liikuda.

„Loksa viimase aja suuremaid probleeme on puudulik tänavavalgustus,“ on öeldud Sõnumitoojale.

Rahulolematus algas poolest augustist, kui ööd hakkasid minema taas pimedamaks. Kuigi korduvalt käidi linnavalitsuses rääkimas, et õhtul on ohtlik väljas liikuda, polnud sellest kasu. Vastus oli üks – tuleb kulutusi kokku hoida.

Tänavalambid süüdati augusti lõpus, veidi enne uue õppeaasta algust. Ent ka siis ei jäänud inimesed rahule – tuled kustusid vara ja süttisid hilja.
Poemüüjad, kes pidid minema õhtul töölt koju, kurtsid, et taskulambiga liikudes tundsid end ohtuseatuna – eriti just seetõttu, et mõni aeg tagasi saabusid Loksale võõrtöölised. Kui Loksal oli tsirkus, tuli õhtul toimetada pimeduses.

Ees on teatrissesõit Tartusse, tagasi jõutakse kella poole kahe paiku öösel. Mõnigi teatrihuviline on tõdenud, et ei taha pimedas koju minna ja seetõttu teatrisse ei lähe.

Loksa linnapea Värner Lootsmann ütles eelmisel reedel Sõnumitoojale, et paari nädala eest käisid spoonitehases töötavad inimesed tema jutul ning tänavalampide süttimisaeg kooskõlastati nende soovidega: „Tuled süttivad õhtul kella 19 ajal ja kustuvad kell 1 öösel. Hommikul süttivad kella 5.30st, nagu inimesed tahtsid. Öösel polegi vaja tänavalampidel põleda.“

Ta tõdes, et inimeste soovid on erinevad, nagu näiteks ka kirikukelladega – kellele ei meeldi, et kellad löövad, kes tahab, et need lööksid tihedamalt, kes jälle, et harvem.

Anija vallas on tänavavalgustus aastaringselt sisse lülitatud ning süttib andurite järgi – kui läheb piisavalt hämaraks, hakkavad lambid põlema.

Kuusalu vallas lülitatakse tänavalambid sisse traditsiooniliselt 10. augustil, lauritsapäeval. Nii Kuusalus, Kiius kui ka Kolgas töötab tänavavalgustus samuti anduritega. Kolgas on viimastel päevadel olnud pool alevikku pime, firmast Särts on kutsutud parandajad.

Raasiku vallas on tänavad valgustatud alates 20. augustist. Ka seal lülitavad andurid lambid põlema.

Eelmine artikkelTeelt eemaldati puu
Järgmine artikkelKäes on korstnapühkimise tipphooaeg