Loksa ristmik ehitatakse lähiajal ümber

948

Et muuta Tallinna poolt tulijatele vasakpööre ohutumaks, anti eelmisel nädalal korraldus liiklussaar ümber ehitada.

Sõnumitoojas 27. oktoobril ilmunud kirjutisest „Liiapeksi-Loksa ristmikule parem tähistus” ajendatuna võttis toimetusega ühendust Kolgaküla elanik Eve Adamson, kes edastas möödunud suvel peetud e-kirjavahetuse maantee­ameti esindajaga. Liiapeksi-Loobu teelõik on kevadest remondis, ehitab Nordecon Infra.

„Jätkake kindlasti seda teemat ajakirjanduses, sest keegi peaks tõesti selle ristmikuga midagi ette võtma enne, kui seal tõsine õnnetus juhtub,” kirjutas ta ja kirjeldas, kuidas nüüd, libedal ja pimedal ajal, on Tallinna poolt tulijal päris kohutav seista Loksa-Liiapeksi ristmikul ning oodata vasakpööret möödakihutavate autode tõmbetuules kõikuvas autos ja loota, et tagant tulija saab õigel ajal aru ning tõmbab kõrvale.

Eve Adamson saatis juuni alguses maanteeametile kirja ning palus paljude seda teed sõitvate inimeste nimel parandada liiklusohutust Tallinna-Narva maantee 50,3. kilomeetril Loksa-Liiapeksi teeristis. Tallinna poolt tulijatel tuleb seal sooritada vasakpööre 90kraadise nurga all oma sõidureast üle vastassuuna sõidurea, tagant tulijatel on ainuke võimalus mööduda paremalt, sõites teepeenrale. Ta lisas, et liiklus on selles kohas liiga suure kiirusega ning tegi ettepaneku, et ristmiku kohal peaks möödasõitvatele autodele laiendama teepeenra arvelt ajutiselt sõidurada.

Maanteeameti liikluskorralduse osakonnast vastati talle, et Põhja Regionaalse Maanteeameti töötajad jälgisid varjatult liiklust Liiapeksi-Loksa ristmiku piirkonnas ja mõõtsid kiirust. Leiti, et kehtestatud liikluspiirang 50 kilomeetrit tunnis ei vastanud liiklusoludele ning ehitajale tehti ettepanek piirata liiklust 70 kilomeetrini tunnis, mõlemale poole panna märgid „Möödasõidu keeld”.

Sõnumitooja küsis eelmisel nädalal maanteeametilt, kuidas on kavas talveperioodil reguleerida sel ristmikul liiklust võimalikult ohutult. Ka palusime infot, kui kaua kestab Liiapeksi-Loksa ristmiku kandis teeremont.

Allan Kasesalu maantee­ameti avalike suhete osakonnast vastas, et praegu on ristmiku alal piiratud kiirust 70 kilomeetrit tunnis. Liiklusmärgid on kollasel taustal ning liikluskorraldusvahendid paigaldatud kindlamalt, et need ei saaks lumekoristuse käigus kannatada.

Ta lisas, et möödunud nädalal anti täiendav korraldus Loksa ristmikul liiklussaar ümber ehitada, et muuta vasakpööret ohutumaks.

„Selles piirkonnas pidi remont lõppema 15. novembril 2010, kuid tööd lõpetatakse eeldatavasti järgmisel suvel. Teist sõiduteed ei ole võimalik avada, kuna töövõtja ei ole jõudnud töödega piisavalt kaugele,” kirjutas ta.

Eelmine artikkelTurbuneeme külas oli teele kukkunud puu
Järgmine artikkelPidu „Alavere noorte heaks 2010“ tõi sisse üle 6000 krooni