Laurentsiuse Selts tegi filmi Kuusalu kihelkonnast

1016

Filmi esilinastus tuleb laupäeval, 18. detsembril Kuusalus, täpset kohta pole veel kokku lepitud.

Laurentsiuse Seltsi esimees Sulev Valdmaa tutvustas Kuusalu vallavolikogu 24. novembri istungi lõpus katkendeid 40minutilisest filmist, mis kajastab kihelkonna ajalugu ja vaatamisväärsusi.

Film on üles võetud ühe päevaga – alustati 22. juuni hommikul Tallinna poolt Kodasoost, sõideti mööda Vana-Narva maanteed Valklasse, sealt Allika külasse, edasi Muuksi-Leesi-Hara-Loksa-Viinistu-Kolgaküla-Kolga-Uuri ning lõpetati õhtul Kuusalus. Tutvustatakse mõisaid, kirikuid, rahvamaju, koole, nõukogude sõjaväe endisi objekte, loodust jne.

Taustateksti on koostanud ja loeb Sulev Valdmaa. Tema pani  kohaliku inimesena kokku ka ringsõidu marsruudi.

Ta selgitas istungil, et tegu on omamoodi haridusprojektiga ning filmi on puhtast entusiasmist teinud inimesed, kes ei ole sellega varem tegelenud.

Vaatefilmi idee pakkus Laurentsiuse Seltsi liige, Tallinna 32. keskkooli õpetaja Heiki Haljasorg, kui käis tutvumas Kuusalu kihelkonnaga ning vaimustus nähtust. Filmisid Tallinna 32. keskkooli õpilased Erki Koplimets ja Richard Johannes Tomusk.

Ülesvõetust on kokku monteeritud kaheosaline DVD, esimene osa kajastab kihelkonda Kodasoost Loksani ja teine Viinistult Kuusaluni. Esialgu võeti üles pildiline pool, tekst on loetud hiljem.

Sulev Valdmaa lisas, et tegu on nelja inimese vaba tahte ja entusiasmiga ning film on tehtud väikeste kulutustega – bensiini ostmiseks ja võtte­grupi lõunasöögiks kulus kokku 700-800 krooni.

„Esilinastus tuleb Kuusalus 18. detsembril. Oleneb huviliste arvust, kui neid on oodata paarikümne ringis, siis näitame Kuusalu pastoraadis, neljakümne korral paluks võimalust muusikakoolis, või veel rohkem, siis rahvamajas. Film on piisavalt hea kvaliteediga, et kodus arvutist vaadata. Kolga muuseum on  DVDst huvitatud ning kihelkonna koolides võiks seda vaadata,“ rääkis Sulev Valdmaa.      

Eelmine artikkelTurbuneeme külas oli teele kukkunud puu
Järgmine artikkelPidu „Alavere noorte heaks 2010“ tõi sisse üle 6000 krooni