Loksa muusikakooli asutaja ja endine direktor RAIDI ANDRE kinkis koolile oma ema viiuli.
Loksa muusikakool on oma sünnipäevapidudel ikka pakkunud üllatusi – nii ka seekord. Laupäeval, 2. detsembril tegi muusikakooli ja kultuurikeskuse saalis esinemisdebüüdi vilistlaste segakoor, mida juhatasid Juule Laurend ja Triin Lääne.
Lisaks kavasse kirja pandud kolmele laulule esitas segakoor „Korstnapühkija laulu“, mida lauljad saatsid pillidel. See tuli publiku soovil kordamisele ja Juule Laurendi kutse peale läksid lavale kaasa laulma mitu saalis istunud vilistlast.
Loksa muusikakoolis on aastaid tegutsenud vilistlaste naiskoor, seekord pakkus Juule Laurend idee, et võiks teha midagi uut, vilistlased said sellest innustust ja leidsid lauluhuvilisi mehi. Kooris laulab ka Loksa muusikakooli direktor Lauri Metus.
Esmaseid esinemisi oli seekord kontserdil veel. Loksa muusikakoolis käesoleval sügisel proovidega alustanud seitsmeliikmeline puhkpilliorkester tegi Loksal samuti debüüdi – esineti ühises puhkpilliorkestris koos Kehra kunstidekooli õpilastega, sest mõlemas koolis õpetab puhkpille Andrei Sedler. Lauri Metus oli laval ka puhkpilliorkestriga – trummikomplekti mängijana.
Muusikakooli õpetajad Erika Kasetalu ja Riina Paartalu on aastaid juhendanud ansambleid, kus osalevad nende praegused õpilased ja vilistlased. Ka seekord mängisid aastapäevakontserdil vilistlaste-õpilaste viiuldajate ansambel ja akordionistide ansambel.
Samuti esinesid Erika Kasetalu plokkflöödi ansambel ja lastekoor, mille dirigent on õpetaja Teele Utt. Menukas oli ka direktor Lauri Metuse juhendatav puhkpilliansambel, mis on tegutsenud kaks aastat.
Üllatusi pakkus ka kontserdile järgnenud pidu, kus Loksa noored Siim-Aksel Amer, Kaarel Eelmäe, Marko Metus, Ike Kaugerand ja Argo Jürimets tulid rahva ette akustiliste pillide ansambliga. Bänd esitas kõik oma repertuaaris olevad 13 laulu ning palus rahvalt abi nimevalikul. Variante oli noortel muusikutel kaks – Vilbas või MAIKS. Rohkem meeldis publikule MAIKS.
Peol jõudsid laval esinemas käia veel paljud vilistlased – nii, kuidas tuju oli ja punt kokku saadi.
Flööt Rootsist, kitarr ja Stradivariuse viiuli koopia
Direktor Lauri Metus tänas esinejaid, juhendajaid ja kooli abilisi ning peole tulnud külalisi sõpruskoolist – Kandava muusikakoolist Lätist.
Pärast seda, kui õnnitlejad olid sõna võtnud, ütles direktor, et käesolev aasta on toonud koolile juurde kaks pilli, mis anti kingitusena. Loksa elanik Siiri Mäll kinkis koolile oma Rootsis elava lapselapse flöödi. Vilistlane Karina Loomus kinkis enda kitarri.
Loksa lastemuusikakooli 1972. aastal asutanud Raidi Andre, kes töötas koolis direktorina kuni 2005. aastani, teatas seepeale, et kingib koolile oma ema Magda Mürgi viiuli. Ta sõnas, et seda pilli taheti temalt ära osta, aga vastas siis, et oma ema viiulit ei müü.
Ema oli Tartu sümfoniettorkestri esimene viiul. Ta sündis Peterburis, viiuli ostsid seal tema vanemad. Pill on valmistatud Tšehhis ning on Stradivariuse viiuli koopia.
Raidi Andre lausus koolile viiulit üle andes, et tal on soov, kui edaspidi tahaksid seda mängida tema pereliikmed, siis kool laenaks pilli.
Ta palus kooli vilistlasel Annely Jürimetsal mängida sel viiulil väikese loo.
Lauri Metus tänas ja lausus, et loodab, keegi saab selle viiuliga oma muusikuteed jätkata. Direktor tunnistas pärast, et viiuli kinkimine oli väga ootamatu ja eriline üllatus ning arvas, et küllap Eliisabeth Jordan mängib seda kevadel, kui kooli lõpetab.

Kool kasvas välja muusikaklassidest
Esmalt olid Loksa 1. keskkooli juures muusikaklassid, esimesed avati 1956. aastal.
Muusikakool tegutses esmalt algkoolimaja teisel korrusel kahes ruumis, osa tunde viidi läbi keskkooli muusikaklassides. Siis koliti poiste internaadi teisele korrusele, kuuendal õppeaastal sai kool enda valdusesse kogu maja, milles töötati 19 aastat. Praegu asub seal Loksa noortekeskus.
Oma praegusesse asukohta, kunagisse parteikomitee majja, hilisemasse kooli internaati, kolis muusikakool 1992. aastal. Muusikakooli käsutuses on maja teine korrus.
Loksa muusikakoolis on käesoleval õppeaastal 67 õpilast, neist 40 on Loksa linnast, 25 Kuusalu vallast ja 2 Vihula vallast. Vene õppekeelega on õpilastest 25 ja eesti õppekeelega 42. Õpetajaid on koolis 10 ning lõpetajaid 6. Kooli on 45 tegutsemisaasta jooksul lõpetajaid 250 õpilast, lisaks paljud, kes pole muusikakooli õppekava lõpuni teinud, kuid saanud koolist pillimängu- ja nooditundmise oskuse.
Lauri Metus teatas juubelipeol, et kooli 50. sünnipäevaks on kavas välja anda raamat ja palus abi, et koguda mälestusi, pildimaterjali ja saata kooli.