Edgar Savisaar külastas hetkeks Loksa merepäeva

1747
Loksa merineitsi 2011 ALINA STETSENKO (vasakul) ja merepäevade korraldaja MARIJA KUDRJAKOVA.

Loksa merineitsiks valiti ALINA STETSENKO.

Nagu igal aastal, korraldati ka tänavu Loksa rannas merepäeval lastele võistlusi, sai sõita piirivalvekaatriga ning esinesid tantsijad ja ansamblid. Enne laupäevast pidu pakkus kõneainet, et traditsioonilise merineitsi konkurssi žüriiliikmena oli välja kuulutatud Tallinna linnapea Edgar Savisaar.

Loksa merineitsiks sai Alina Stetsenko, I printsessis oli Anastasia Kudrjakova, rahvas valis oma lemmikuks ning žürii II printsessiks Karolina Daškina.

Edgar Savisaar lahkus pärast esimest vooru, lõpliku otsuse tegid žüriiliikmed Loksa linnapea Värner Lootsmann ja ärimees Pavel Tsehmister.

„Ta sõnas, et peab ära minema, aga ütles teistele žüriiliikmetele oma arvamuse,“ lausus Loksa merepäeva korraldaja Marija Kudrjakova väljakuulutatud žüriiliikme lahkumise kohta.

Marija Kudrjakova Loksa kultuurikeskusest rääkis, et merineitsi konkurss oli möödunud aastatest kesisem – osales viis neidu ning etteasted olid ettevalmistamata.

„Eelmisel aastal registreerisid kõik osalejad varem, tegime proovi ning kõik olid ettevalmistunud. Sel aastal oldi passiivsed, tüdrukud ütlesid, et on tagasihoidlikud ega oska laval esineda. Vaid merineitsi ja I printsess tegid proovi ning valmistasid talendivooruks koos tantsu,“ jutustas ta.

Kuigi osalejaid oli vähe, arvas ta, et merineitsit valitakse ka järgmisel aastal: „Ei saa eeldada, et ka järgmisel aastal pole osalejaid. Peame varem registreerimist alustama ja rohkem proove tegema.“

Keskerakonna suvepäev
Et kiriku teeristis ning Rahu tänaval suunasid Loksa randa kaks silti,  „Loksa merepäev“ ja „Keskerakonna suvepäev“ – tekitas see paljudes inimestes hämmingut. Nuputati, kas tegu on sama üritusega, mõni pidas suvepäeva silti teravmeelseks naljaks. Meedias oli välja kuulutatud, et tuleb Loksa merepäev, Keskerakonna suvepäevast paljud ei teadnud.

Loksa linnapea Värner Lootsmann küsimustele, kas keskerakondlased kogunesid merepäeval või miks suvepäeva samal ajal peeti, konkreetselt vastata ei soovinud.

Õnnestus teada saada, et Keskerakonna Harju piirkonna suvepäeval koguneti endisesse laevatehase võimlas Mere tänaval, osales umbes 40 keskerakondlast.

Igor Ignahhin Reformierakonnast: „Ju siis pole Harjus enam ühtegi teist omavalitsust, kus nad saaks üritust pooltasuta korraldada.“

Eelmine artikkelKuusalu rannakülades käis ligi 60 süstamatkajat
Järgmine artikkelAlavere noormees purjetas Krusensternil