
Kooli juubeli puhul korraldatud kokkutulekul oli osalejaid üle 650.
Loksa külakool alustas 20 õpilasega tööd 1867. aastal. Kooli asutas ja esimene õpetaja oli köster Jakob Janter. Laupäeval, 17. juunil avati Loksa gümnaasiumi algklasside maja ühte otsa rajatud muuseumi välisukse kõrval mälestustahvel, millel on Jakob Janteri bareljeef ja eluaastad 1832-1915. Allpool on teine tahvel tekstiga: „Loksa kool alustas tegevust 1867. aastal.“
Mälestustahvli valmistasid Loksa linnavalitsuse tellimusel Tammispea skulptorid Aivar Simson ja Paul Mänd. Avamisel võtsid sõna Aivar Simson ja Loksa linnapea Värner Lootsmann.
Bareljeef on loodud Jakob Janteri foto põhjal. Aivar Simson ütles, et sellesse püüti panna ajastu hõngu. Ta kiitis Loksa linna juhte, kes ei kippunud kunstnikke õpetama.
Linnapea kinnitas, et püüti skulptoreid oma töös mitte segada, mälestustahvel sai ideaalilähedane. Ta rõhutas, et mälestustahvel on pandud muuseumi juurde. Samades ruumides on elanud koolijuht Robert Adamson. Mälestustahvel on linnavalitsuse ja volikogu kingitus koolile juubeli puhul.
Enne mälestustahvli avamist oli kooli terrassil kontsert. Esinesid Loksa gümnaasiumi koorid ja tantsurühmad, Loksa muusikakooli lastekoor ja vilistlasnaiskoor, rahvatantsurühm Loksa Tantsijad ning Kuusalu-Loksa noorte segarühm ja tantsurühm Kabujalakesed. Koolimuuseumis toimusid muuseumitunnid õpilasgiidide eestvedamisel.
Loksa gümnaasiumi direktor Õnnela Tedrekin lausus peosõnavõtus, et Loksa koolil on olnud peale Jakob Janteri ja tema poja Joosep Janteri kaks legendaarset juhti, kool oli nende elutöö – Arnold Mikiver oli direktor 31 aastat, Robert Adamson 37 aastat. Lisaks paljud teised, kes on Loksal koolielu juhtinud.
„Kuid kool pole ainult koolijuhtide ega õpetajate nägu, vaid endiste ja praeguste õpilaste nägu,“ rõhutas ta.
Linnapea Värner Lootsmann toonitas, et Loksa gümnaasiumil on piirkonnas kindel roll hariduse jagamisel. Loksalt saadud gümnaasiumiharidus on konkurentsivõimeline, koolis on õpetajad, kes töötanud üle 40, 35, 30, 25 aasta. 2010. aastal ühendati eesti ja vene kool.
„Loksa gümnaasiumist on saanud parim näide tegelikust integratsioonist eri rahvusgruppide vahel,“ sõnas linnapea ja lubas: „Loksa kool oli, on ja jääb.“
Harju maavanema Ülle Rajasalu nimel andis õnnitlused edasi maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna peainspektor Tõnis Arvisto, kes on Loksa kooli vilistlane: „Kui maavalitsuses on tulnud juttu Loksa gümnaasiumist, siis alati positiivse tooniga. Õpetajad on teinud tublit tööd, tulemused on head. Soovin, et Loksa kooliga käiks ka edaspidi kaasa kvaliteedimärk. Kooli püsimajäämiseks on vaja lapsi. Soovin Loksale jõudu ja arengut ning tarku juhte, kes seda vankrit ülesmäge veaksid.“
Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi ütles kooli õnnitledes, et Loksa kool on olnud Kuusalu vallavalitsusele hea partner ning pole vahet, kas lapsed on Loksale kooli tulnud Kõnnu, Loksa või Kuusalu vallast, ikka on neile antud head haridust.
Kuusalu vallavolikogu esimees Enn Kirsman andis valla kingitusena koolile üle sümboolse tšeki 1000 eurole.
Kuusalu kooli nimel õnnitles õppealajuhataja Aili Kontus: „Meie kooli õpilased tantsisid täna laval koos Loksa õpilastega, ka Kuusalu ja Loksa täiskasvanud esinesid koos. Loksa koolis on alati töötanud neid, kes on õppinud Kuusalu koolis ja vastupidi. Meie kooli lapsevanemate hulgas on neid, kes on lõpetanud Loksa kooli ja vastupidi.“
Õnnitlejate seas olid veel Kolga kooli, Loksa lasteaia ja muusikakooli esindajad. Muusikakooli direktor Lauri Metus esitas õnnitluse regilaulu vormis, tema oli eestlaulja ja rahvas laulis järele. Koolirahvast tuli tervitama ka endine direktor, haridus- ja teadusministeeriumi üldharidusosakonna peaekspert Signe Granström.
Kontserdile ja mälestustahvli avamisele järgnes vastuvõtt endistele õpetajatele. Peopäeval sai külastada kooli muuseumi, vilistlaste ja praeguste õpilaste käsitöönäitust, tutvuda koolikompleksi kõigi kolme majaga.
Õhtul oli vilistlastele kooliõuel pidu, üles olid seatud suured telgid ja välilava. Esinesid ansamblid Kotermann, Justament ning Freddy ja Riff.
Reedel peeti Loksa rannas ja staadionil vilistlaste ning õpilaste võrkpallivõistlust ja jalgpallivõistlust, laupäeval tehti seltskondlikke mänge.
Loksa kool arvudes
Loksa gümnaasiumis oli lõppenud õppeaastal 294 õpilast, 40 õpetajat, 29 töötajat. Ligi 100 õpilast on Kuusalu valla küladest.
Keskkooliosa avati Loksal 1951. aastal, kool sai nimeks Loksa keskkool. Vene õppekeelega klassid avati 1947. aastal. Vene kool alustas Loksa II keskkoolina eraldi majas tööd 1988. aastal. Eesti ja vene kool ühendati 2010. aastal, vene kool kolis eesti kooliga kokku, kool sai nimeks Loksa gümnaasium.
Loksa keskkooliosa on lõpetanud 63 lendu, kokku on koos vene kooliga keskkoolilõpetajaid 2433.