Kuusalu jõululaadal oli rahvast mullusest veidi rohkem

1645

Pühapäeva, 11. detsembri jõululaat oli Kuusalu rahvamajas kuuendat korda.

Ka tänavu korraldas jõululaada MTÜ Kuusalu Valla Külade Ühing. Külastajate loendamiseks paluti korjanduskarpi panna 20 senti, kogutud rahasumma järgi oli külastajaid 650. Osad läksid ka niisama mööda ning korraldajate hinnangul võis rahvast olla kuni 800, aasta tagasi käis laadalisi 700 ringis.

Müüjaid oli kirja pandud 70. Kohale tuli 58. Külade ühingu juhatuse liige Tiiu Aasa rääkis, et oli neid, kes jätsid tulemata tormise ilma kartuses. Kuigi hommikuks oli ilm ilus, ei jõutud enam kaupa valmis seada.

Seekord oli jõululaadal taas ka väike kultuuriprogramm, rahvamaja taga õues esinesid Ljudmilla Loss-Maibergi tantsulapsed ja vanaemade rahvatantsurühm Tiiu.

Aasta tagasi etteasteid polnud, sest esinejate ja publiku kogunemine takistas saalis müüjaid. Kuid emad käisid korraldajatele rääkimas, et lapsed võiksid esineda, ning hoolimata ilmast tantsiti õues.

Kuusalu külaselts viis läbi traditsioonilise jõululoterii, peaauhind, perekond Rikkaselt saadud kartulikott, läks Kõnnu külasse.

Tiiu Lepnurm külade ühingust: „Mõnigi kiitis, et seekord oli palju huvitavat ja ilusat jõulukaupa. Oli uusi müüjaid, kes jäid väga rahule. Kuusalu rahvas ei nurise ning ostab.“

Seekordsel jõululaadal tegid Kuusalu naisrahvatantsurühm Viimikud rahvamaja kontoritoast heategevusliku kohviku. Tantsurühma naiste küpsetiste ja võileibade müügist saadud tulu läheb Eesti-Soome rahvatantsupeole mineku toetuseks. Kui kulutused maha arvata, siis koguti rühma jaoks umbes 60 eurot. Viimikud olid oma heategevusliku kohvikuga esmakordselt väljas novembris rahvamajas toimunud stiilipeol, siis saadi rühmakassasse ligi 100 eurot.

Viimikute tantsija Virve Haabsaar kommenteeris, et  jõulu­laadal oli kohvikuid teisigi, ent tantsijaid aitas silt – külastajad lugesid, et teenitakse tulu tantsupeole sõiduks, ja otsustasid osta just neilt.

Eesti-Soome rahvatantsupidu tuleb 2012. aasta juunikuus Soomes Tamperes. Tantsijad sõidavad sinna ja tagasi enda kulul. Osalustasu on tantsija kohta 100 eurot. Lisaks laevapiletid ning väikebussi kulu. Osalustasu jaoks on küsitud toetust Kuusalu valla eelarvest. Laevapiletite soodusmüügi asjus peab läbirääkimisi Eesti Rahvatantsu Selts.

Viimikute rühmavanem Maarika Rohi ütles, et väikebuss läheb maksma vähemalt 800 eurot, seda summat püütakse koguda heategevuskohvikutega.

Eelmine artikkelAvastati vargused Raasiku alevikus
Järgmine artikkelKolga muuseum kutsub piparkooginäitusele