MTÜ Arenduskoda Leader-piirkonda kuuluvad Kuusalu, Tapa, Kadrina ja Vihula vald, Loksa linn. Arenduskoja kahte ettevõtlusmeetmesse oli võimalus rahataotlusi esitada septembris. Esmalt hindas ja moodustas pingerea Arenduskoja hindamiskomisjon, järgnes PRIA kontroll.
Meetmest 1.1 elulaadiettevõtluse toetus otsustati toetusraha anda kolmele projektile.
Ühisturunduse arendamiseks antakse EL Leader-programmist 10 850 eurot MTÜ-le Koostöövõrgustik Ehedad Elamused Lahemaal (KEEL), mis koondab turismitalusid ja turismiga tegelevad MTÜsid, liikmeid on ka Kuusalu vallast. Projekti kogumaksumus on 19 420 eurot. Omafinantseeringu 8750 eurot lisavad KEELi liikmed.
Kavas on õppereisid Lätti ja Poola. Hakatakse välja töötama ühiseid tooteid, KEELi turundusplaani ja tegevuskava. Uutele liikmetele tehakse KEELi puidust talusildid. Osaletakse turismimessidel, ka Kuusalu mailaadal.
Kuusalu vallast on KEELi liikmed Iisaka lambakasvatus- ja käsitöötalu Uuri külas, Valgejõe Veinivilla, Kolgaküla Selts, Vana-Sirge Küülik Kalme külas, Pudisoo puhkemaja, Ülearu ratsatalu Kemba külas.
Suurim toetussumma, 61 512 eurot, läheb Kadrina valda OÜ-le Neeruti Mõisa Külastuskeskus – külastuskeskuse rajamiseks. Vihula vallas tegutsev Mätta RT OÜ toetus on 29 838 eurot – tallihoone katuse rekonstrueerimiseks.
Meetmest 1.2 mikro- ja väikeettevõtete arendamine toetatakse 9 projekti. Neist kaks on Kuusalu vallast.
OÜ Veinimõisnik saab 6087,49 eurot Valgejõe Veinivillale võimsamate ja professionaalsemate tootmisseadmete soetamiseks. OÜ Veinimõisnik lisab omafinantseeringuna sama palju, projekti kogumaksumus on 12 174,98 eurot.
FIEle Priidu Veersalu antakse 7507,20 eurot Iisaka lambakasvatustalus uuenduslike tehnoloogiate kasutusele võtmiseks, et arendada aretustegevust – jõudluskontrolli programm, pihuarvuti, kaaluarvuti, anduriga kaalupuur jms. Omaosalus on 5004,80 eurot.
Toetust saavad veel OÜ Sillaxer, OÜ Oruküla ja OÜ Lainela Vihula vallast ning OÜ Matsimoka, OÜ Metallituba, OÜ Hõbeda Mõis ja OÜ Hõbenool Kadrina vallast.