Lahemaa ehedad talud teevad avatud uste päeva

1423

Koostöövõrgustiku Ehedad Elamused Lahemaal (KEEL) talud kutsuvad laupäeval, 14. mail endale külla.

Lahemaa rahvuspargis tegutsevad ja võrgustikku KEEL liitunud 12 talu ootavad laupäeval, 14. mail peresid, koostööpartnereid ja teisi huvilisi avatud uste päevale kella 10-16.

Lahemaa Harju poolsest piirkonnast saab tutvuda Kuusalu valla Uuri külast Iisaka lambakasvatus- ja käsitöötaluga ning Kõnnust Paunapõllu ratsataluga.
Lääne-Viru poolelt on uksed avatud Vihula vallas Võsu külje all Jaanioja käsitöötalus, Käsmu meremuuseumis, Sireli puhketalus, Karepa ürdiaias ja kunstigaleriis, Toolse jaanalinnutalus, Toomarahva turismitalus ja Arma ratsatalus. Kadrina vallast on külalistele avatud Linnumäe loodustalu koos Õnnela Külalistemajaga, Madi puhketalu ning Kuusiku loodustalu. Lähemat infot saab internetist võrgustiku kodulehelt www.ehedad.ee.

Mitmele poole palutakse end eelnevalt registreerida, et osataks külaliste arvuga arvestada.

Iisaka talu perenaine Mare Veersalu ütles, et näitab külalistele oma talu loomi, laut ja karjamaa on lambaid ning tallesid täis.  Saab näha väljapanekut käsitööst ja pakutakse võimalust ka ise midagi villast meisterdada.

Paunapõllu ratsatalu perenaine Kaili Allmägi rääkis, et sel päeval on võimalik tutvuda kõigi taluloomadega ning tehakse ülevaade talus pakutavatest teenustest. Sõit vankriga või ratsutamine on tasu eest.

Janika Saar Jaanioja käsitöötalust lubab, et lapsed saavad mängida maskide ja kostüümidega, pakutakse kohvi ning võlujooki, vanematele räägitakse laste loovuslaagritest.

Kohaliku toidu projekt
KEEL on käivitanud koostöös MTÜga Arenduskoda rahvusvahelise LEADERprojekti „Loving local values“ – kohalikud tooted ja toit ning nende väärtustamine. Seda on plaan läbi viia koos Soome Kymenlaakso maakonnast Sepra ry ning Pohjois-Kymen Kasvu ry tegevusgruppidega.

Mullu sügisel käisid KEELi ja Arenduskoja esindajad Soomes projekti asjus kokku leppimas. Koostöölepingu läbirääkimisi peeti pärast seda interneti vahendusel ning Arenduskoda allkirjastas Soome partneritega koostöölepingu veebruaris.

Arenduskoja juhatus kinnitas toiduprojekti märtsi alguses, see on esitatud PRIAle rahastuse saamiseks.

MTÜ Arenduskoda tegevjuht Heiki Vuntus sõnas, et rahastamisotsuse kinnitamiseks võib kuluda kuni kuus kuud, sest rahvusvahelised projektid vaadatakse üle Brüsseli kaudu.

Projekti eestipoolse osa kogumaksumus on 43 966 eurot (687 918,42 krooni), sellest 38 000 eurole ehk 594 570.80 kroonile küsitakse PRIA kaudu LEADER-toetust.

KEELi algatusgrupi liikmed kutsutakse 17. mail koostama projektiga seotud tegevuste ajakava. Plaanis on korraldada koos soomlastega mitmesuguseid kohalikku toitu tutvustavaid ühisettevõtmisi. Projekt kestab kaks aastat – augustist 2011 kuni augustini 2013.

Eelmine artikkelSõiduauto põleng
Järgmine artikkelTeeme Ära talgutel osales Ida-Harjus üle 500 inimese