Kuusalu vallas hakatakse koostama uut üld­planeeringut

700

Kuusalu vallavalitsus kuulutab lähiajal välja riigihanke valla uue üldplaneeringu ning keskkonnamõju hinnangu koostaja leidmiseks.

Kuusalu vallaarhitekt Kadi Raudla soovitab hakata juba suvel arutama külade eripärasid, võimalusi ja soove: „Selleks, et sünniks toimiv üldplaneering on vajalik suure hulga inimeste koostöö. Võimalus kaasa rääkida on kõigil valla elanikel ja kinnistuomanikel. Vaadake ringi oma külas, arutage omavahel. Tulemas on suvi, jaanituledel ja külasimmanitel saadakse rohkem kokku. Sellises vabas õhkkonnas võib tekkida palju häid mõtteid ja ettepanekuid.“

Ta soovitab üles märkida kohad, kus on harjutud koos käima, ja ka need paigad, mida tuleks kaitsta. Panna mõtted kirja ja saata külavanema vahendusel vallamajja, et oleks sügiseks rohkem infot, millest jätkata arutelusid.

Vallaarhitekt selgitab, et seaduse järgi tuleb omavalitsustes pärast kohalikke valimisi üldplaneeringud kuue kuu jooksul üle vaadata – hinnata, kuidas on neis ette nähtud arenguid ellu viidud, millised on olnud muutmise vajadused, kui palju on muudetud ja kas peab koostama uue üld­planeeringu.

Kuusalu vallas kehtib praegu kaks üldplaneeringut – pärast Loksa ja Kuusalu valla liitumist jäid kehtima mõlema valla omad.

Kadi Raudla: „Viimastel aastatel on esitatud palju  avaldusi üldplaneeringute muutmiseks ning on vaidlustatud menetluses olevaid planeeringuid. See näitab, et olemasolevad üldplaneeringud vajavad kaasajastamist.“

Eelmine artikkelVälk süütas kahekordse elumaja
Järgmine artikkelArenduskoja rahvas tuli Austriast veel suuremate koostööplaanidega