Kehra õmblusfirma Year juht RAIVO HOLM esitles kollektsiooni

5141
Kehra õmblusfirma juhi RAIVO HOLMI endanimelise kollektsiooni riideid kandsid Eesti Modelliagentuuri tüd­rukud. Foto Arne Holm

Moenädalal Tallinn Fashion Week Salme kultuurikeskuses jõudis poodiumile YEAR by RAIVO HOLM mantli- ja pintsakukollektsioon.

Kehra õmblusfirma Year jaoks oli reedel, laupäpäeval 24. oktoobril toimunud moesõu esimene. Moenädala kriitikud andsid Raivo Holmile teise päeva üllataja tiitli ning kirjeldasid, et kollektsioon on maiuspala neile, kes eelistavad kvaliteetset klassikalist ülerõivast, millel on originaalseid värve ja mustreid, mis rõivaid tänaval teistest eristavad.
Raivo Holm sõnas, et oli paarkümmend minutit kestnud sõu ajal lava taga ega näinud modellide etteastet: „Kuna saime päeva üllataja tiitli, pidi olema kollektsioon järelikult hea. See on tunnustus firmale ning näitab professionaalsust, kuna suudame oma rõivaid edukalt müüa ka Stockmannis.“
Kollektsiooni kuulub 40 eset, enamik naiste- ja meestemantlid, ning mõned pintsakud. Kollektsiooni esitlemise idee tuli Raivo Holmil suvel, ettevalmistus sõuks kestis poolteist kuud, vahetult enne moeetendust kulus kollektsiooni loomisele eriti palju aega.
Riided, mida modellid lisaks Yeari mantlitele ja pintsakutele kandsid, valis moekunstnik Gerly Tinn, kelle tööga jäi Raivo Holm vägan rahule.
Moelooja sõnas, et Tallinn Fashion Weekil osalenud 30 kollektsiooni hulka päris igaüks ei saanud: „Võtsime korraldajatega ühendust, leiti, et oleme sobivad. Öeldi, et me firmamärk on tugev, kuid seda ei tunta. Sageli ei teata, et Year on Eesti kaubamärk. Tänu sõu kajastusele ning tunnustusele jõuame kliendile kindlasti lähemale. Moesõu on selleks kindlasti parem võimalus kui ostetud reklaam.“
40 töötajaga  AS Year on Kehras asuvas tsaariaegses kivihoones tootnud mantleid alates 1995. aastast. Paar aastat tagasi hakkas Year  tootma lisaks meestemantlitele ka naisterõivaid.