Tiibklaver sai villase, lapitehnikas ja tikitud lugudega katte kooli 160. sünnipäeva puhul.
Kolga kooli teise korruse väikeses läbikäidavas saalis asuva tiibklaveri uus kate on omaette kunstiteos ja vaatamisväärsus. See on tehtud vanutatud villaesemete lappidest, neist osadele tikkisid klaverikatte meistrid oma koolilugusid.
Lapilise katte kujundasid ja valmistasid vilistlased Liis Burk (Veersalu), Liina Talts (Paomees), Hille Helts, Inga Legenkova, Kati Juvanen ja Maria Kljukina, kes nimetavad end eluaegseteks sõpradeks, sest olid koos juba lasteaia ajal. Ehkki nad pole kõik klassiõed, Inga Legenkova ja Liis Burk läksid Kolga kooli esimesse klassi aastal 1992 ja teised aastal 1993, liitis neid koolis teiste tegevuste seas ka näitering.
Seoses kooli juubeliga tekkis Lahemaa Pärimuskoja perenaisel Liis Burkil idee teha tänini koos käivate sõprade ühise kingitusena uus kate tiibklaverile, mille juures oli õpilastena nende ühine hängimiskoht. Klaver oli sel ajal otsekui püha lehm, mida hoiti katte all ja selle poole ei tohtinud hingatagi, meenutavad nad. Esimese katte tiibklaverile tegi tookordne kunstiõpetaja Virve Kerm. Hiljem on katteid vahetatud, kuid vahepeal on jäänud klaver katmata ja aja jooksul saanud kriimustusi.
Liis Burk: „Praegu on tiibklaver rohkem ruumikujunduse osa, koolis mängitakse enamasti elektriklaverit. Uurisime, kas on koolile sobiv, kui teeme tiibklaverile uue katte. Mõte oli kasutada materjalina villaseid jääke, mul oli kodus vanu kampsuneid, võtsime sõpradega oma perede ja teiste vanu villaesemeid.“
Alustati augustis, kokku kulus sõpradel kuuekesi klaverikatte valmistamiseks sada töötundi. Töötati üksteise juures kodudes, enamik elab Kolga kandis, aga koos tikiti ka Hille Heltsi kodus Ahvenamaal. Mõõtu võtta ja katet klaverile proovida aitas kooli huvijuht ja õpetaja Liina Talts.
Detailidele tikitud koolilood on sellistest juhtumitest, mida nad seni meenutavad, kui kokku saavad või keegi küsib, kui kaua üksteist tunnevad. Lisaks lugudele on kattele tikitud ka kooli logo ning meeldetuletus, et klaver ei ole laud. Samuti on sellele tehtud sõiduauto ja direktor Tõnu Valdma, kes oli kevadel naljatamisi öelnud, et tikkigu teda ka kattele.
Klaverikatte sünniloost on sõpradel koostatud piltide ja tekstidega esitlus, mille leiab Facebookis või QR-koodi abil. Esitluses on tutvustatud ka mõnda tikitud pilti ja nende abil kattele jäädvustatud lugusid. Tutimütsi kujutisega pildi kõrval on esitluses näiteks tekst: „Katil oli tutimüts. Vanema klassi õpilased hüüdsid: „Ahhää, tutimuts!“ Sellest ajast saati ei kanna Kati peakatteid.“
Ka on esitluses pilt ühele detailile tikitud kuue lehega taimest, mille lehed sümboliseerivad kattemeistreid ja triibud lehtedel nende lapsi – pruunid triibud poisse ja roosad tüdrukuid. Juures on tekst: „Meid on nüüd hulga rohkem kui kuus ning sõprusel, mis sai alguse kooliklaveri taga radika juures, ei paista otsa ega äärt.“