Koroonaviirusest Ida-Harjus

108

Esmaspäeval teatas ETV uudistesaade „Aktuaalne Kaamera“, et Harjumaal on kõrgeima nakatumisnäiduga piirkonnad Lasnamäe ja Haabersti linnaosa Tallinnas ning Kose vald. Palju ei jää maha ka Lääne-Harju ja Raasiku vald ning Maardu linn.

Raasiku vallavanem Andre Sepp selgitas Sõnumitoojale, et alanud aasta esimese nädalaga tuvastati 24 vallaelanikul koroonaviirus ja sellega on nakatumiskordaja ehk nakatunute arv 100 000 elaniku kohta 830. Rekordpäev oli möödunud neljapäev, mil koroonaviirus tuvastati kümnel elanikul.

Raasiku perearst Anna Pristromskaja kinnitas, et viirusekandjaid on võrreldes pandeemia algusega kordades rohkem: „Haigestutakse peamiselt perekonniti, kindlasti on siin oma roll ka pühadeaegsetel koosviibimistel, aga muidugi saadame praegu ka rohkem testima.“
Ta ütles, et kõik nende tervishoiutöötajad, kes soovisid, said eelmisel nädalal esimese doosi vaktsiini.

Anija vald
Aasta algusest 11. jaanuarini oli positiivse koroonaproovi Anija vallast andnud 21 inimest. Sellest viimasel kolmel päeval uusi nakatumisi ei lisandunud.

Kehra tervisekeskuse perearst Marje Ott rääkis, et tema nimistus on kümmekond Covid-positiivset, umbes sama palju ka kahe teise perearsti nimistus: „Loodan, et selle nädalaga saab pühadejärgne tõus läbi.“

Möödunud aasta lõpus tõi terviseamet Kehrasse vaktsiini ning tervisekeskuse töötajad on koroonaviiruse vastu esimest korda vaktsineeritud.

Kuusalu vald
Viimase 14 päeva jooksul saanud Covid-19 testi positiivse tulemuse paarkümmend inimest, kes on rahvastikuregistri järgi Kuusalu valla elanikud.

Kuusalu perearst Susanna Kari ütles, et tema ja üks meditsiiniõde on koroonaviiruse vastu vaktsineeritud, teine perearst ja perearstikeskuse ülejäänud töötajad vaktsineeritakse siis, kui vaktsiin jõuab Kuusallu: „Kutsuti vaktsineerimisele Kehra perarstikeskusesse, Kuusalust sõitsime sinna kahekesi. Kordusdoosi peame saama 20. jaanuaril ja loodame, et selle süstime juba Kuusalus kohapeal.“

Ta rääkis, et seni pole teada, millal ja kui palju vaktsiini Kuusalu perarstikeskusesse saadetakse: „Teame, et Haigekassa saadab nimekirjad kroonilistest haigetest, keda tuleb kutsuda vaktsineerimisele. Meie nimistutes on kroonilisi haigeid mitusada. Kui nimekirjad kohal, tuleb hakata helistama ja vaktsineerimisele tulekus kokku leppima.“

Tema sõnul on Valkla hooldekogu klientidelt või nende eestkostjatelt hakatud koguma vaktsineerimiseks nõusolekut. Hooldekodu kliendid kuuluvad Kuusalu perearstide nimistutesse.

Loksa linn
Kahe viimase nädala jooksul on osutunud Covid-19 positiivseks 11 inimest, kes on rahvastikuregistris Loksa linna elanikud. Loksa hooldekodus klientidel ega personalil pole enam koroonaviirust leitud, sel nädalal hakatakse hooldekodus koroonaviiruse vastu vaktsineerima.

Loksa mõlemad perearstid ja neli meditsiiniõde on Covid-19 haiguse vastu vaktsineeritud.

Eelmine artikkelAru­kü­la ja Keh­ra noor­te kä­si­pal­lu­ri­te püüd­lu­si kroo­ni­sid esi­kol­mi­ku­ko­had
Järgmine artikkelKeh­ra rah­va­ma­ja saa­li re­no­vee­ri­ja va­li­tud