Anija valla kolmes koolis õpib alanud õppeaastal 673 õpilast, Kuusalu valla kolmes koolis on õpilasi 800, Raasiku valla neljas koolis 742 ning Loksa linna ainsas üldhariduskoolis 213.
ANIJA VALD
Kehra gümnaasiumis alustas kooliteed 50 esimesse klassi õpilast, kokku on koolis 492 õpilast. Koolis on 9 uut õpetajat: eesti keele ja kirjanduse õpetaja Laura Rebane, ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Raimo Jõerand, matemaatikaõpetaja Kadri Põlm, ajaloo, inglise keele ja loovusainete õpetaja Killu Reinjärv, inglise keele õpetaja Raili Shumylo, klassiõpetaja Koidu Karja, abiõpetaja Kristel Gudinas, hispaania keele ja filosoofia õpetaja Airiin Jõks ning eripedagoog Suzanne-Liis Rosar.
Sellest aastast algavad Kehras tunnid 15 minutit hiljem – 8.30. Hindamisel läheb kool üle protsentidele, positiivse hinde saamiseks on vaja 50 protsenti, viie saamiseks vähemalt 90 protsenti maksimaalsest.
Alavere lasteaed-põhikooli 1. klassis alustas kooliteed 8 õpilast, kokku on koolis 74 õpilast. Koolis on uus käsitöö ja kodunduse õpetaja Sirli Niibo-Tamm. Septembrist on Alavere kooliga liidetud Mõmmila lasteaed.
Aegviidu kooli 1. klassis alustas 8 õpilast, kokku on õpilasi 107. See on tunduvalt rohkem kui varem – eelmise õppeaasta lõpetas kool 79 õpilasega. Kõige rohkem õpilasi lisandus Tapa valla koolivõrgu muudatuste ehk selle tõttu, et Jäneda ja Lehtse põhikoolid muudeti 6klassilisteks. Eelmisel õppeaastal oli Aegviidu kooli kõige väiksemas klassis 3 õpilast, nüüd on selles õpilasi 11.
KUUSALU VALD
Kuusalu keskkooli 1. klassis alustas õpinguid 46 last, koolis on kokku 616 õpilast. Uusi õpetajaid on 6: füüsikaõpetaja Enn Kirsman, abiõpetaja Kristina Vassus, muusikaõpetaja Airi Allvee, tehnoloogiaõpetaja Valdo Praks, vene keele õpetaja Eduard Pavlov ja saksa keele õpetaja Claudia Duval.
Alanud õppeaastast on koolis 80minutilised tunnid ning koolipäev algab senisest pool tundi hiljem, kell 8.40. Kooli uue õppekava kolm fookusteemat on sügav õppimine, sõbralik kool ja õppiv meeskond. Ehitustegevuse tõttu rakendatakse alates 6. klassidest, välja arvatud 9. ja 12. klass, distantsõppenädalaid, mil õpitakse kodus ja õpetajad juhendavad veebi kaudu. Gümnaasiumiosas ei paku kool enam õppesuundi, õppekavas on laiendatud valikõpingute nimekirja, osa valikõpingud läbitakse veebi teel.
Kolga koolis läks esimesse klassi 16 õpilast, kokku on koolis 158 õpilast. Koolis alustas tööd uus vene keele õpetaja Natalja Borissova.
Vihasoo lasteaed-algkooli esimeses klassis õpib 2 õpilast, koolis on kokku 26 õpilast.
RAASIKU VALD
Aruküla põhikoolis läksid esimesse klassi 42 õpilast, koolis on kokku 396 õpilast. Uusi õpetajaid on 4: eesti keele õpetaja Margot Silvet, inglise keele õpetaja Külli Kaljulaid, käsitöö ja kodunduse õpetaja Heidi Solo ning hispaania keele õpetaja Diana Teran. Otsitakse veel informaatika õpetajat.
Uue õppekavaga lisandusid informaatikatunnid 3. ja 7.klassile ning 5. klassile ettevõtluse ja kodukaitse õpetus. Kolmandas kooliastmes on klassid komplekteeritud tasemerühmadeks.
Raasiku kooli 1. klassis alustas õppimist 32 last, kokku on õpilasi 233. Koolis on 8 uut õpetajat: klassiõpetajad Maarja Hüdsi, ja Gerli Strazdin, abiõpetaja Merle Karon, matemaatikaõpetaja Atse Pääro, bioloogia ja geograafia õpetaja Remi-Andero Õunapuu, loodusõpetuse ja füüsikaõpetaja Virgi Roop, kehalise kasvatuse õpetaja Kelly Brus ning eriklassi õpetaja Greta Orav.
Kõigis kooliastmetes avati sellel õppeaastal üks väikeklass, igas neist õpib 2-4 õpilast. Alanud õppeaastast toimuvad käsitöö ja kodunduse ning tehnoloogiaõpetuse tunnid segarühmades. Kooli fookuses on sellel õppeaastal õpistrateegiate ja sotsiaal-emotsionaalsete oskuste arendamine – õpetajad osalevad selleks Noored Kooli õpiringi koolitussarjas ja kooli sisekoolitustel.
Pikavere mõisakoolis läheb 1. klassi 5 last, kokku on õpilasi 22.
Aruküla vaba waldorfkooli esimeses klassis on 7 õpilast, kokku on koolis 91 õpilast. Uued õpetajaid on 1. klassi õpetaja Klaire Ründva ja abiõpetaja Kerli Eesmaa.
LOKSA LINN
Loksa gümnaasiumi 1. klassis on 20 õpilast, kokku on õpilasi 213. Uusi õpetajaid on 5: emakeele ja kirjanduse õpetaja Sille Hermann, kes on osaliselt ka huvijuhi ülesannetes, ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Marko Metus, matemaatikaõpetaja Irina Levina, klassiõpetaja Diiana Balandina ja meediaõpetaja Allan Alaküla. Uued tugispetsialistid on eripedagoog Hanna Allmäe, sotsiaalpedagoog Ragne Raudsepp, psühholoog Grete Kooser, puudu on logopeed. Keeleoskuse nõuded on kooli kõigil pedagoogidel täidetud.
6. klassis on õppekavas uue ainena rahatarkus. Gümnaasiumiastmes peab iga õpilane valima kõrgkoolide pakutavatest gümnaasiumiõpilastele mõeldud valikkursustest 2 kursust õppeaastas. Gümnaasiumi lõpus kantakse 6 koolivälist kursust lõputunnistusele. Koostöös Pärispea Vabatahtlike Päästeseltsi ning Hara Seilamise Seltsiga pakub kool uue valikainena väikelaevajuhi ja raadioside kursust, mille läbinuil on võimalus sooritada väikelaeva juhiloa eksam.