Kolga muuseumi mänguasjanäitus jääb avatuks aprilli lõpuni

1417

„Huvi näituse vastu on suur,“ kinnitab Kolga muuseumi juhataja ULVI MEIER.

Kolga muuseum avas jaanuaris näituse „Mänguasjad jutustavad“. Esialgu pidi see olema muuseumis kuni märtsi lõpuni, kuid huvi on olnud suur ning väljapanekuaega pikendatakse 26. aprillini.


Marionettnukk Carmen.

Muuseumi juhataja Ulvi Meier ütleb, et järjest on mänguasju juurde toodud: „Salme Kuusik Pudisoolt tõi vaadata oma naabritädilt saadud marionettnuku Carmen. Sellega on mängitud Harri Vasara juhendatud marionett-teatris.
Salme Kuusik andis ka oma vanaema Evi tselluloidist nuku Viivi, mis on aastast 1942. See nukk on nüüd me näituse suurim. Menda Kirsmaa andis oma katkise nuku, õigemini selle käed, jalad ja pea. Liis Reha Tartu Mänguasjamuuseumist avas väikese nukukliiniku, pani need kummipaela ja heegelnõela abil kokku. Sokisäärest sai nukk trikoo ja taskurätist kleidi.
Õpetaja Menda Kirsmaa oli lapsepõlves pannud nukule nimeks Väike-Menda.
Ta oletas, et ju ei osanud pisikese tüdrukuna muud nime pakkuda. Edasi läheb tema nukk meie näituselt Tartusse mänguasjamuuseumisse.“

Juhataja sõnul on käinud paljud koolid näitust vaatamas, peale Kolga õpilaste ka Vihasoost ja Loksalt ning kaugemalt. On tuldud ka pikemaks ajaks ning tellitud juure mõisaekskursioon.

Näitus on koolidele ja lasteaedadele tasuta.

Eelmine artikkelVargus Raasiku kortermaja keldris
Järgmine artikkelIda-Harju omavalitsusjuhid peavad Eesti Päevalehe pakutud reformivarianti mõttetuks