Mida arvab riigikogu esimees kavandatavast gümnaasiumide reformist?

783

ene
Vastab üle-eelmisel nädalal Raasiku valla koole külastanud riigikogu esimees ENE ERGMA:

„Ei ole midagi teha, kui ikka õpilaste arv mitmetes gümnaasiumides kahaneb ning koole ei jõuta enam ülal pidada.

Vanemad vaatavad üha enam, kuhu gümnaasiumisse lapsed panevad. Kellelgi ei ole õigust panna käsi ette ning öelda, et oled sunnismaine ja pead just selles koolis käima. Valitakse ikka selle põhjal, et kool oleks hea tasemega.

Mina võin öelda, et olen väga õnnelik, lõpetasin Carl Robert Jakobsoni nimelise Viljandi 1. keskkooli. See oli tasemel kool, õppe­kvaliteet oli väga hea, õpetajad tugevad. Kui hiljem kuulsin Moskva Ülikoolis, et teised noored käisid enne eksameid võtmas eratunde, siis minul ei olnud selleks mingit vajadust.
Keskkoolis õpetati meid niivõrd hästi, õpetajad tegid oma tööd südamega, meie koolist läksid väga paljud edasi õppima.

Minu arvates ongi kõige tähtsam see, et lapsed saaksid hea hariduse. On väga halb, kui täiskasvanud inimesed panevad laste hariduse taseme sõltuvusse sellest, et ei soovi lihtsalt kooli likvideerida. Lapsed ei lähe ära ainult väikestest maakoolidest, vaid ka väikelinnadest lähevad ära, kui ikka kohapeal ei ole tugevat gümnaasiumi.

Teisalt ei mõista ma, miks tuntakse meil suurt muret selle üle, et inimesed liiguvad ühest kohast teise. Inimesed liiguvad kogu maailmas sinna, kus tundub parem. Ka mina ise elasin 24 aastat suurel Venemaal, kuid olin veendunud, et tulen Eestisse tagasi. Minu meelest ongi õnnetus, kui noored keskenduksid ainult Eestile. Olge tegijad, minge välja, kuid tulge seejärel koju tagasi!“

Eelmine artikkelTulekahju koolimaja hoovis
Järgmine artikkelBalti Spoon tutvustab end kohalikes koolides võimaliku tööandjana