Toetust taotlesid ka Anija, Aegviidu, Kuusalu ja Raasiku valla ning Loksa linna lasteasutused.
Juuni lõpus jagas Keskkonnainvesteeringute Keskus keskkonnateadlikkuse programmist raha koolide, lasteaedade, omavavalitsuste ja MTÜde esitatud projektidele, mis on mõeldud peamiselt laste keskkonnahariduslikuks aktiivõppeks 2017/2018. õppeaastal.
Anija valda 9178 eurot
Kehra gümnaasium saab 6779 eurot. See on mõeldud tuleval õppeaastal loodushariduslikele aktiivõppeprogrammidele, mis aitavad kujundada õpilastes keskkonnasäästlikke tarbimisharjumusi, õpetavad tundma ökoloogilist tasakaalu ning pakuvad venekeelsetele õpilastele võimalust tutvuda Eestimaa looduse ja lähima ümbruskonnaga.
Alavere põhikool saab õppeprogrammideks Aegviidu looduskeskuses 848 eurot. Anija vallavalitsuse projektile valla lasteaedade õppeprogrammidele loodusmuuseumis ja Huvitava Bioloogia Koolis eraldas KIK 1551 eurot.
Aegviidu valda 130 eurot
Aegviidu lasteaed saab linnuhommikuteks 130 eurot. Projekti raames õpivad lasteaialapsed tundma kohalikke linnuliike ja nende laulu, saavad teavet lindude käitumisest, rändest, pesitsemisest.
Kuusalu valda 43 658 eurot
Kõige suurema toetussumma saab MTÜ Kolgaküla Selts projektile „Lahemaa rahvuspargi kaitsekorralduslik alusuuring – sisemaakülade mälumaastikud“, millele eraldati 30 000 eurot. Mälumaastike projekti teise etapiga hakkavad külakogukonnad määrama oma kultuuriloolist maastikku – kirjeldatakse külade ajaloolis-kultuuriliselt olulised paigad ja objektid, kultuurilugu, rahvakultuur, töötraditsioonid, elulaad.
Vihasoo lasteaia-algkooli laste õppekäikudeks uuel õppeaastal eraldati 1145 eurot, Kiiu lasteaia projekti „Loodus lasteaeda“ toetatakse 540 euroga ning Kuusalu Jussikese lasteaed saab lastele veekogude ja nende elustiku ning Läänemere keskkonnaprobleemide tutvustamiseks 890 eurot.
Kolga lasteaia keskkonnaõpetuse projekti „Loodus meie ümber“ toetatakse 822 euroga. Projektiga soovitakse teadvustada looduskaitset ja loodust hoidvat käitumisjuhiseid ning mitmekesistada õuesõppe võimalusi.
Kuusalu keskkooli õppekäikudeks looduskeskustesse eraldati 7623 eurot ning Kolga kooli keskkonna-alastele õppeprogrammidele, mis tutvustavad Eesti geoloogilist kujunemist ja peamisi loodusvarasid, 2638 eurot.
Raasiku valda 1243 eurot
Raasiku lasteaed saab lastele metsloomade tutvustamiseks 145 eurot ning Aruküla lasteaed keskkonnahariduslike õppekäikude jaoks 1098 eurot.
Loksa linna 1183 eurot
Loksa lasteaia projekti „Maailm ja mõnda“ toetatakse 903 euroga ning Loksa gümnaasiumi õpilaste praktilist looduslaagrit 280 euroga. Laagri käigus tutvutakse ümbruskonna bioloogiliste, geograafiliste eripäradega ning inimese ja looduse suhetega.