KIHNU VIRVE lõi Kolgaküla kokkutulekul südaööni tantsu

1024

Küla kokkutulek toimus Kolgakülas 9. korda ning oli esmakordselt uues rahvamajas.

Kuusalu valla Kolgaküla on kuulus oma traditsiooniliste rahvarohkete kokkutulekute poolest – alates 1970. aastast saavad iga viie aasta tagant rahvamaja juures kokku külaelanikud, nende järeltulijad ja ka need, kes külast lahkunud, kuid peavad end jätkuvalt külaga seotuks.

Ka seekord algas kokkutulek rahvamaja kõrval platsil lipu heiskamisega ning ühispildistamisega rahvamaja ees.

Osalejaid oli 19. juunil toimunud kokkutulekul taas palju, 250. Kolgaküla Seltsi juht Kunnar Vahtras ütles, et 2000. aastal oli paarkümmend inimest rohkem, kuid ka tänavune oli üks rahvarohkemaid: „Palju oli praegusi külaelanikke. Kui mõnikord olen tundnud umbes pooli, siis seekord olid tuttavaid ligi 80 protsenti. Hommikuni kestnud pidu oli just selline, nagu olema peab, kogu küla istus pika laua taga kui suur pere.”

Traditsioon on ka see, et rahvamaja saali seatakse üles pikad lauad. Varem valmistasid kohalikud naised ise hapukapsad ja prae. Seekord toidud telliti.

Vanas rahvamajas oli kitsam, nüüd on rohkem ruumi. Viimane kokkutulek oli 2005. aastal veel vanas majas, kuid 2006. aasta 17. juulil põles see maani maha. 2008. aasta jaanipäeva paiku lõikas president Toomas Hendrik Ilves läbi kohaliku kogukonna, valla ja riigi toel taastatud rahvamaja lindi. Uus hoone on küll endisega sarnane, kuid nihutatud mõne meetri võrra kõrvale ja saal tehtud varasemast veidi laiem.

Seekord esinesid kokkutulekul Kolgaküla laululapsed. Loksa näitering, kus peamiselt mängivad Kolgaküla inimesed, esitas katkendi Andrus Kivirähki näidendist „Vombat”. Tervitussõnad ütles Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi.

Peaesineja oli Kihnu Virve koos kihnukate ansambliga. Kolgaküla Seltsi tegevjuht Kaisa Linno kirjeldas, et kokkutulek osutus ägedaks peoks, Kihnu Virve ei raatsinud pärast esinemist lahkuda: „Kogu kihnukate ansambel vihtus südaööni Kolgaküla mehi tantsitada. Nende sõnul ei käi Kihnu saarel enam nii palju kohalikke inimesi peol. Nad jäid lootma, et saavad peagi ise kolgakülalasi võõrustada.”

Tantsuks mängis Iiu Kala Bänd Hiiumaalt.

Rahvastikuregistri andmetel on Kolgakülas 186 ela­nikku.

Eelmine artikkelRaasiku vallas muudeti üüritasusid
Järgmine artikkelKuum rannailm tekitas Valklas suure ummiku