Anija valla igale bussiliinile üks pakkuja

781

Pakkumuste hinnad ületavad eelarves selleks ettenähtud vahendeid.

Anija vallavalitsuse korraldatud riigihankele vedajate leidmiseks vallasisestele bussiliinidele 2010. aasta juunist 2012. aasta maini tuli kaks pakkumust, üks liinile Härmakosu-Pillapalu-Soodla-Kehra, teine Anija-Soodla-Lilli-Kehra liinile. Esimesel on hind 15 krooni kilomeetri kohta, teisel 17 krooni kilomeetri eest.

„Mõlemad pakkumused on kallimad kui see, millega sõidab OÜ Rinaldo Reisid Voose-Alavere-Kehra liinil, või veetakse Kuusalu vallas.  Arvestasime, et saame olemasolevate vahenditega hakkama, kuid selliste hindadega pole võimalik aasta lõpuni sõita. Halb on see, et konkurentsi pole,“ sõnas Anija valla abivallavanem Urmo Sitsi volikogu 17. juuni istungil, kui arutati vallavalitsuse ette­panekut lükata tagasi riigihanke „Anija valla vallasisesed bussiliinid“ pakkumu­sed.

„Kuna pakkumused ületavad valla eelarves ettenähtud vahendeid, on meil soov teenusepakkujatega läbi rääkida. Selleks tuleb praegused pakkumused tagasi lükata. Kui saaks hinda väiksemaks kas või 50 senti kilomeetri kohta, tähendaks see 90 000 krooni suurust kokkuhoidu,“ sõnas Urmo Sitsi.

Abivallavanemalt küsiti istungil, kas olid kehtestatud piirhinnad ning kas pakutud hinnad jäid neist väiksemaks. Ta vastas, et pakkumused jäid piirhindadest madalamaks. Enamus volikoguliikmetest leidis, et sellisel juhul ei saa pakkumusi tagasi lükata. Hääletamisel olid vallavalitsuse esitatud eelnõu vastu 7  ja poolt 4 volikoguliiget, erapooletuid oli kolm, üks ei hääletanud.  Kui otsus oli tehtud, selgus, et volikogule antud info polnud täpne ning tegelikult pakkujaile piirhindasid ei öeldud.

„Järgmiseks peame pöörduma volikogu poole, et eraldataks täiendavaid vahendeid. Kui neid ei leita, tuleb pakkumused ikkagi tagasi lükata,“ ütles Urmo Sitsi.

Vedajatega peab lepingud sõlmima 1. septembriks. Praegu on pakkujatega lepinguid pikendatud ning üks on nõus suve lõpuni sõitma hindadega, mis olid eelmises hankes, teine kõrgemate hindadega, kuna eelmise hanke hinnad on praeguse aja kohta liiga madalad.

Eelmine artikkelRaasiku vallas muudeti üüritasusid
Järgmine artikkelKuum rannailm tekitas Valklas suure ummiku