Kuusalu valla koduleht tutvustab turismiettevõtteid

2315

Valla veebileht vahendab Puhkaeestis.ee keskkonnast andmeid Kuusalu piirkonna turismivõimaluste kohta.

Kuusalu valla IT arendusjuht Peep Abel tutvustas Kolgaküla rahvamajas toimunud vabaühenduste ümarlaua kokkusaamisel, kuidas käesoleva aasta alguses kasutusele võetud uus veebileht kajastab turismivõimalusi Kuusalu vallas.
Avalehel  on  eraldi  info  külali­sele. Kui sellele klikkida, leiab kolme kategooriasse jaotatud turismiinfo: aktiivne puhkus, majutus ja toitlustus. Vastava kategooria all on näha turismiettevõtteid ja -radu, millele on Puhkaeestis.ee portaalis märgitud asukohaks Kuusalu vald. Kui Puhkaeestis.ee portaalis uuendatakse nende kohta infot, on see automaatselt valla veebilehel – foto, nimetus ning aadressid-telefoninumbrid. Klikkides nimele jõuab Puhkaeestis.ee portaali, kus on põhjalikum info.
Aktiivse puhkuse võimalustena on veebilehel Liiapeksi-Aegviidu matkarada, Raudsilla matkakompleks, Valkla merekeskus, räätsamatk Viru rabal, kanuumatkad Valgejõel, räätsamatk Lahemaa rahvuspargis, Viru raba õpperada, räätsamatk Kõnnu Suursoos, Majakivi-Pikanõmme õpperada, Salmistu rand, Reimann Retkede matkad, lumeräätsamatk Kõrvemaal ning metsaseiklus õpilastele Suru külas.
Majutuskohti on 15: Leesikalda puhkemaja Leesil, Kelluka puhkemaja Pärispeal, Hiie talu Kahalas, puhkekeskus Valkla Rand, Laugu külalistemaja Sõitme külas, Kuivoja puhkekeskus Loksal, Kärka puhkemaja Suurpeal, Nõmmeveski puhkemaja, Hara puhkemaja, Westenbergi puhkemaja Suurpeal, Viinistu hotell, Dharma puhkemaja Pärispeal, Pärlioja puhketalu Kalme külas ning Raudsilla matkakompleks Uuri külas.
Toitluskohti on 4: Valkla Ranna restoran, kodurestoran MerMer Kolga-Aablas, Viinistu rannaresto ja Raudsilla matkakompleks.
Peep Abelilt küsiti ümarlauas, kas külalisele suunatud teabe juurde saaks lisada valla kaardi.
Loodusgiid Riina Laanetu pakkus, et kaardile võiksid olla kantud kirikud, mõisad, matkarajad, sportimisvõimalused, giidid Kuusalu vallas, et külalisel oleks piirkondade kaupa näha, milliseid turismivõimalusi pakutakse.
IT arendusjuht kommenteeris, et võimalik on panna kodulehele Google kaart. Ka saaks määrata kaardikihid erinevate andmetega, kuid sellega peaks keegi perioodiliselt tegelema, sest aja jooksul osa infost muutub. Peep Abel lisas, et tema ülesanne on arendada valla kodulehte, kuid mitte pidevalt infot uuendada.
Peeter Paenurm MTÜst Laurentsiuse Selts: „Peaks olema vallavalitsuse ja vallarahva auküsimus see, kuidas end reklaamime, kas ootame külalisi siia.“
Vabaühenduste ümarlaua juht Kaisa Linno lubas, kui tehnilise rakenduse saab paika, on ümarlaua liikmed valmis aitama sisuga.

Turismiinfo Raasiku valla ja Loksa kodulehel    
Raasiku valla koduleht pakub külalisele vaatamisväärsustena Aruküla hiidrahnu, Kiviloo nõiakivi, Harju-Jaani kiriku, dendropargi Smaragd Rätla külas ning Aruküla, Pikavere ja Kiviloo mõisad. Majutuskohana on sinna pandud Susisoo saunamaja Rätlas, toitlustuspaikadena Vildivilla kohvik Arukülas ja Alleksi peomaja Peningil. Lingid on vastavalt kas ettevõtete endi veebilehtedele või Vikipeediasse, Eesti mõisaportaali, kaitsealuste objektide registrisse.
Loksa linna veebilehe info külalisele pakub aktiivset puhkust Loksa ujulas ning majutust Kuivoja puhkekeskuses, mille link läheb Puhkaeestis.ee portaali. Toitlustuskohti kirjas pole.
Anija valla veebilehel külalisele infot ei ole.

Eelmine artikkelKuusalu Kunstide Kooli lapsed Klassikaraadios
Järgmine artikkelKohus mõistis riigilt Anija vallale 28 000 eurot