Volikogu langetas 1. jaanuarist müügipileti hinda Kehra turuplatsil tööstuskaupadega kauplejaile.
Mullu sügisel otsustas Anija vallavolikogu tõsta kauplemise hinda valla munitsipaalmaal ehk peamiselt Kehra turuplatsil. Alates 2015. aastast kuni möödunud aasta 1. oktoobrini maksis müügipilet toidukaupade ja istikutega kauplejaile 3 eurot, teistele 10 eurot. Pärast hinnatõusu tuli tööstuskaupadega kauplejal ühekordse müügipileti eest hakata maksma 25 eurot, toitlustamisel ja teenuste müümisel 15 eurot, toidukaupade, aiasaaduste, istikute ja käsitöö müümisel 5 eurot. Tasust vabastati Anija valda registreeritud pensionärid, kes soovivad müüa omakasvatatud aiasaadusi, korjatud metsaande või enda käsitööd, ning Eestis registreeritud õpilasfirmad. Ühe müügikoha maksimaalseks suuruseks kehtestati 25 ruutmeetrit.
Vallavanem Riivo Noor selgitas siis, et sellega soovitakse korrastada Kehra turuplatsil toimuvat tänavakaubandust, kus suurte autodega kohale sõitnud riiete müüjad laotavad oma kauba keset turuplatsi suurele alale laiali. Et ka teistele müüjatele jääks seal ruumi, märgiti maha kauplemisalad.
Detsembris oli müügipiletite teema taas volikogus. Vallavanema sõnul kerkis teema uuesti päevakorda Kehra turuplatsil kauplejate rahulolematuse tõttu, hinnatõusu peeti liiga suureks.
Enne volikogu ette jõudmist arutati sügisel kehtestatud müügipiletite hindade muutmist komisjonides. Majanduskomisjonis tehti ettepanek kehtestada tööstuskaupadega kauplemisel müügipileti hinnaks suveperioodil ehk 1. maist kuni 30. septembrini 20 eurot ning 1. oktoobrist 30. aprillini 10 eurot, kuid arengu- ja eelarvekomisjon seda ei toetanud, volikokku saadeti eelnõu vähendada tööstuskaupade müügipileti hinda 15 eurole.
Volikogu istungil tegi Marina Petrova ettepaneku alandada tööstuskaupade müügipileti hinda 10 eurole, nagu oli enne eelmise aasta 1. oktoobrit.
Arengu- ja eelarvekomisjoni esimees Margus Nõlvak rääkis, et muudatuste eesmärk oli ära hoida olukordi, kus talukauba müüjad ei pääse turuplatsile kauplema, kuna selle on hõivanud riidemüüjad. Seda on tema hinnangul võimalik vältida kahe meetme abil, üks on müügipileti hinna tõstmine, teine kauplemiskoha maksimumpinna määramine. Mõlema meetme rakendamine on tema arvates võibolla liig ning piisab, kui kehtestada piirid kauplemiskoha suurusele.
Volikogu esimees Jaanus Kalev märkis, et vallajuhid kohtusid sügisel Kehra turuplatsil kauplejatega ning siis ei protestinud keegi müügipileti hinnatõusu vastu, vaid olid 15eurose piletihinnaga nõus.
„Vallaeelarve kontekstis pole vahet, kas piletihind on 10 või 15 eurot,“ ütles Margus Nõlvak ning tegi ettepaneku alandada tööstuskaupadega kauplejaile müügipileti hind tagasi 10 eurole.
Ettepaneku poolt hääletas 13, vastu 2, erapooletuks jäid volikogu 3 liiget. Müügipiletileti hind valla munitsipaalmaal on tööstuskaupadega kauplemisel alates 1. jaanuarist 10 eurot kuni 25ruutmeetrise platsi kohta.