Raasiku rahvamaja juubelil laulsid kohalikud tähed

2714

Rahvamaja 45. sünnipäeva tähistati reedel, 27. novembril.
Rahvamaja endine juhataja MARGIT EERIK ja Pääsulinnu filiaali klaveriõpetaja REET FILIPPOV riietasid end rockiliku „Veenuse“ laulmiseks nahkkostüümidesse.
Sünnipäev algas kontsert-etendusega „Laulud tähtedega Raasiku moodi“. Valla staaride kontserdil esinesid kuus duetti. Iga laulu järel küsis rahvamaja juhataja Helle Vaga, milline on esitajate seos Raasiku rahvamajaga.

Esimesena astusid üles Raasiku raamatukogu juhataja Eha Podgornova ja Aruküla muusikaõpetaja Juhan Trump, kes laulsid ABBA laulu „Ring-ring“. Eha Podgornova rääkis, et laulis rahvamaja laval juba siis, kui hoone oli vaid kolm aastat vana: „Siis olid hoopis teised ajad ja mäletan, et mul oli seljas mingisugune kole kleit.“ Juhan Trump vastas, et tema on sealses rahvamajas töötanud Raasiku laste muusikaõpetajana.

Teise duetina esitasid Aruküla noortekoori dirigent Age Mets ja Raasiku rahvamaja noortejuht Angela Allik laulu „Sinuga koos“. Age Mets töötas poolteist aastat Raasiku rahvamajas Aruküla huvialakeskuse filiaalis solfedžoõpetajana, Angela Allikut seob rahvamajaga tööleping.

Raasiku põhikooli muusikaõpetaja Heli Karu ja huvijuht Priit Parro esitasid laulu „Puudutus“. Mõlemad kinnitasid, et neid seob rahvamajaga meeldiv koostöö.

Raasiku lasteaia juhataja Linda Wrobel ja Arukülas elav laulja Raul Sepper laulsid dueti „Kes vastust teab?“ Linda Wrobel rääkis, et varem sidus teda rahvamajaga lastering, nüüd lustiring ning ta on laulnud ka rahvamaja kooris. Raul Sepper meenutas, et Raasiku rahvamaja lava oli esimene, kus ta lauljana üles astus – neli aastat esines ta seal ansambliga „Rüblikud“.

Raasiku noored Julija Lobanova ja Erol Tali esitasid Eesti ühe tuntuima eurolaulu „Kaelakee hääl“. Julija Lobanova ütles, et pole seni kusagil esinenud ning rahvamaja sünnipäeval laulmist pidas suureks auks. Erol Tali on samal laval nii laulnud kui näidelnud ning saalis tantsinud.

Kontserdi lõpetasid rockilikuma esinemisega rahvamaja endine juhataja Margit Eerik ja Pääsulinnu filiaali klaveriõpetaja Reet Filippov lauluga „Veenus“.

Lauljaid saatis ansambel, kuhu kuulusid Otsa-nimelise muusikakooli noormehed Madis Muul, Karl Kanter, Peeter Kallas ja Siim Usin, helitehnik oli Otto-Karl Vendt.

Vaid mõned kuud rahvamaja juhatajana töötanud Helle Vaga selgitas, et idee panna kohalikud inimesed laulma pakkus rahvamaja kultuurinõukogu liige Risto Ilves välja juba aastapäevad tagasi ning tema otsustas sellest nüüd kinni võtta.

„Kolme paariga tegi Juhan Trump eelnevalt hääleseadet, teised õppisid ise. Esmaspäeval oli peaproov. Kui siis esinejaid vaatasin-kuulasin, oli tunne – olnuks üks meeslaulja veel, oleksin ka ise läinud duetti laulma. Mikrofon teeb hääle väga põnevaks,“ rääkis ta.

Sünnipäevapeol esinesid ka rahvamaja kollektiivid – naisrahvatantsurühm Raasiku Rõõmulised Janne Kuuskla juhendamisel, tantsumemmed, keda juhendab Anu Mäeorg, line-tantsijad eesotsas Egle Metsisega ning tantsuklubi Figuret tantsijad, kelle õpetaja on Heret Ameljušenko. Noored võistlustantsijad esitasid ühe tantsu ka varalahkunud klubikaaslase Rivo Soosaare mälestuseks.

Õnnitlused koostööpartnereilt
Rahvamaja sünnipäevale olid kutsutud enda huviringides osalejad ja valla teiste asutuste esindajad.

Vallavolikogu esimees Kai­do Kirsip ütles, et masuajal ei ole tal rahvamajale kinkida tšekki suure rahasummaga, kuid andis juhatajale üle suure rahakassa, kuhu need summad ise koguda. Line-tantsijate juhendaja Egle Metsis oli pärast volikogujuhti esimene, kes asus kassat täitma.

Vallavanem Andre Sepp meenutas – kui tema 1990ndate aastate alguses Raasiku valda kolis, toimusid rahvamajas ägedad noortepeod, kus nii mõnedki leidsid endale elukaaslase.

Rahvamaja õnnitlesid veel Aruküla Kultuuriseltsi tegevjuht Garina Toomingas ja juhatuse esimees Alari Kruusvall, Aruküla huvialakeskuse Pääsulind töötajad eesotsas direktori Malle Jaakoga, lasteaia juhataja Linda Wrobel, raamatukogu juhataja Eha Podgornova, MTÜ Tuulekell esindajad Margit ja Mait Eerik, rahvamaja kultuurinõukogu liige Liise Verpson.

Rahvamaja juhataja Helle Vaga tänas oma eelkäijat Margit Eerikut, rahvamaja ringide kollektiive ning kohalikke inimesi, kes on soovinud rahvamajas käia: „See maja ongi ju inimeste jaoks!“

Päkapikkude ja jõulueide kostüümidesse riietunud rahvamaja töötajad jagasid ka ise oma tublidele abilistele kingitusi.


Raasiku rahvamaja ehitamist alustati 1960 ning see valmis taidlejate abiga 1964. aastal. Enne seda, aastatel 1951-1964 käisid kohalikud isetegevuslased koos asula keskel Vardi poe hoones. Veel varem tegutsesid ringid mitmes erinevas kohas.

Rahvamaja juhatajatena on pikemat aega töötanud Koidu Räägel (1964-1973), Laine Videvik (1974-1985), Liia Teder (1991-2001) ja Margit Eerik (2001-2009).

Praegu tegutsevad rahvamajas naisrühm Raasiku Rõõmulised ja memmede rahvatantsurühm, kangakudumisring, näitering, koroonaring, beebikool, line-tantsu rühm, seenioride võimlemise, jooga ja aeroobikarühmad, laste ja noorte akrobaatika- ja tsirkusering ning tantsuklubi Figuret. Rahvamaja ruumides töötavad ka laste- ja noortekeskus, Aruküla huvialakeskuse Pääsulind filiaal ning Raasiku kunstikelder.

Eelmine artikkelArukülas löödi meest
Järgmine artikkelAnija vald teeb suurtele peredele taas jõulukingid