Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) kutsus möödunud kolmapäevaks, 12. märtsiks kohalikud elanikud Kehrasse Lõhmuse tänavale, et rääkida selle kõrval metsatukas mõne nädala eest toimunud raietöödest. Koosolekul osalesid Lõhmuse tänava kõigi viie maja elanikud ja Kehras mujal elavad kaks inimest, Anija valla keskkonnaspetsialist Evelin Kolbak ja
valla arhitekt-planeeringuspetsialist Inga Vainu ning RMK esindajatena metsaülem Andrus Kevvai, varumisjuht Tarmo Tamm, kaasamisspetsialist Alar Süda ja kommunikatsioonispetsialist Kristiina Viiron.
Alar Süda selgitas, et RMK soovis koos elanikega üle vaadata Lõhmuse tänava ääres tehtud raietööd ning saada neilt tehtu kohta tagasisidet. RMKle anti tema sõnul teada, et raie käigus võeti koos elumajadele ohtlikuks muutunud kuuskedega maha alusmetsa rohkem, kui elanikud soovisid.
Üks Lõhmuse tänava majaomanik rääkis koosolekul, et RMK ja kohalikud leppisid kaks aastat tagasi enne samas kohas tehtud sanitaarraiet kokku – Lõhmuse tänava ja raudteevahelises metsatukas tehakse sanitaar-, mitte lageraiet. Toona olevat alustatud kuivade kuuskede raiet, kuid osa kuivanud puid jäeti endiselt kasvama, seetõttu levisid puid kahjustanud üraskid tema arvates puudel edasi.
Kaasamisspetsialist vastas, et kuivanud puud üraskite levikut ei põhjusta, sest üraskid ei ela kuivanud puudel. Ta kinnitas, et 2022. aastal lepiti kogukonnametsade majandamise kava arutelul Kehras tõesti kokku, et lageraiet seal ei tehta, kuid möödunud sügisel pöördus Lõhmuse tänava üks elanik Anija vallavalitsuse poole. Ta oli mures, et tänavaäärses metsas kasvavad kuused võivad murduda ja kukkuda elumajade peale. Vallavalitsus saatis info edasi RMK-le. RMK kohtus Lõhmuse tänava elanikega ning lepiti kokku, et maha võetakse kõik kuused.
Möödunud nädalal toimunud koosolekul polnud üks elanik rahul, et suurem osa alusmetsa lehtpuid pidi jääma kasvama, kuid alusmetsa jäeti alles vähe. Alar Süda tunnistas, RMK jaoks on õppetund, et oleks tulnud eelnevalt märkida ära puud, mille kasvama jäämist elanikud soovivad. Segadust tekitas tema sõnul eelmise koosoleku kokkulepe, et alal, kuhu istutatakse asemele männid, eemaldatakse alusmets, sest mänd vajab kasvamiseks valgust.
Mitu elanikku kinnitasid, et on RMK töödega rahul ning enam pole hirmu, et suured murdumisohtlikud puud võiksid nende elumajadele kukkuda. Siiski küsiti, miks jäi tänava äärde kasvama üks suur kuusk, mis võib kukkuda kõrvaltänava majale. Tarmo Tamm sõnas, et seda saab langetada vaid arborist ning kui on elanike soov, siis seda tehakse. Arutati ka, kas tuleks maha võtta raudteemaal asuvad kuused, millest osa on samuti kuivanud. Samas toimivad need mürabarjäärina ning murdudes majadeni ei ulatu. Lepiti kokku, kui elanikud peavad vajalikuks eemaldamist, annavad teada Anija vallavalitsusele või RMK-le, kes võtab raudteefirmaga ühendust.
Koosolekul lotsustati veel, et raieala raudtee poolsesse serva istutatakse kaks-kolm rida kuuski, mis vähendaksid möödasõitvate rongide müra. Lõhmuse tänava ja raudtee vahelisele lagedale alale istutatakse männid. Kuna need vajavad kasvamiseks valgust, niidetakse edaspidi taimede ümbert võsa. RMK lubas teada anda, millal uusi puid istutama hakatakse, kohalikel elanikel on võimalus osaleda.
Arborist langetab Lõhmuse tänava äärest veel ühe vahtra ning ainsa kasvama jäänud kuuse, RMK koristab langilt lahtised kännud ja kraavist oksad. Puiduveoga kannatada saanud teelõikude parandamise tellib vallavalitsus üldiste teetööde käigus, selle eest tasub RMK.