Kui Kehra esimesele kergejõustikupäevale pakuti osalema meest, kelle kaugushüpperekord on üle 8 meetri, tekkis Anija Valla Spordimaailma juhatajal Tanel Laanmäel hirm, kas Kehra staadioni kaugushüppekast on niivõrd pikkadeks hüpeteks piisav. Seda enam, et Usbekistani rekordiomanik, Aasia mängude neljas mees, olümpiamängude ja maailmameistrivõistluste kogemusega Anvar Anvarov pidi olema heas vormis.
„Mõõtsin ära ja õnneks on meie staadioni kaugushüppekast koos äratõukepakuga 10 meetrit,“ ütles Tanel Laanmäe.
Koos Anija valla noortekogu liikmetega korraldas ta möödunud laupäeval, 14. septembril Kehras kergejõustikupäeva, kus selgitati välja Anija valla kiireimad naine ja mees, lisaalana oli kavas kaugushüpe. Valla kiireima naise ja mehe selgitamisel olid 100 meetri jooksu stardis ka Eesti tippsprinterid Ann Marii Kivikas ja Tanel Visnap. Hiljutise vigastuse tõttu pidi võistlemisest loobuma Eesti rekordiomanik Karl Erik Nazarov, kuid ta oli kohal ja andis võistlejaile nõu, kuidas võtta stardipakkudel sisse õige asend. Ka tegi ta stardipüstolist finaaljooksude avapaugu.
Lapsed võistlesid 60 meetri jooksus, kaugushüppes ja palliviskes. Võistluste eel juhendas nende soojendustreeningut MMi hõbemedalist, Eesti odaviskerekordi omanik Magnus Kirt.
Kohalikud võistlesid koos tippsportlastega
Kaugushüppes oli võistlejaid kokku 13, neist nimekaim mullu Usbekistani rekordiks 8.22 meetrit hüpanud Anvar Anvarov. Kehras hüppas tänavu Pariisi olümpial võistelnud sportlane staadioni rekordiks 7.45 meetrit. Tanel Laanmäe kinnitas, et rekord hüpati määrustekohastes tingimustes, seda jälgis ka tuulemõõtja.
Tippsportlase kõrval pääsesid pjedestaalile kohalikud spordimehed Mihkel Parm ja Mihkel Kuuse, kelle parimad katsed ulatusid viie meetri alla. Naistest võitis Kea Kendra, tema parima hüppe pikkus oli 4.03 meetrit, järgnesid Marta Kruusalu ja Hanna Eliise Trolla.
Kergejõustikupäeva peaalal 100 meetri jooksus oli mitmekordse Eesti meistri Ann Marii Kivikase võiduaeg 12,52 sekundit. Anija valla kiireim naine oli Kea Kendra, kes läbis 100 meetrit 15,29 sekundiga, auhinnapjedestaalile pääsesid veel Monika Simonova ja Zinaida Kruusalu. Kokku osalesid sprindivõistlusel 5 naist.
Kergejõustikupäeval kaks alavõitu saavutanud Kea Kendra on Anija vallas uus elanik – kolis perega pealinnast Kehra külla kevadel. Kui ta laupäeval koos pojaga staadionile jõudis, olid kaugushüppe proovikatsed juba läbi, poja ärgitusel otsustas ema end siiski mõlemal alal osalejaks registreerida.
„Kergejõustikuga tegelesin viimati kooliajal, aga spordiüritused mulle meeldivad ja liikuma peab. Teen crossfiti, ujun, sõidan rattaga, suusatan, uisutan,“ ütles Kea Kendra.
Meeste sprindis järgnesid kurtide olümpiavõitjale ja maailmameistrile Tanel Visnapile, kelle võiduaeg oli 11,43 sekundit, Anija valla kiireima tiitli võitnud Karl Kõverik 11,77 sekundiga ning Oskar Luks ja Indrek Normak. Jooksjaid oli kokku 10.
Tallinnast pärit Karl Kõverik on käsipallur, mängib HC Kehra esindusmeeskonnas ja kuulub Eesti noortekoondisesse. Ta rääkis, et kergejõustikupäeval soovitas osaleda treener Janar Mägi.
„Eile oli meil väga korralik trenn, ilmselt oli suurem osa mehi sellest nii väsinud, et siia ei jõudnud. Mina jooksin sadat meetrit elus esimest korda, polnud aimugu, kui kiire olen,“ sõnas Anija valla kiireim mees.
Spinteritele pani medalid kaela Karl Erik Nazarov, valla kiireimaile andis karikad üle Anija vallavolikogu esimees Jaanus Kalev. OÜ-lt Laadur on Anija valla kiireimale naisele ja mehele auhinnaks jooksutossud, need saavad võitjad ise Sportlandi kauplusest valida.
Korraldajad jäid rahule
Tanel Laanmäe rääkis, kui noortekoguga oli otsustatud, et korraldatakse Anija valla kergejõustikupäev, teadis ta kohe, et soovib sinna põnevuse lisamiseks kutsuda ka Eesti tippsportlasi. Eesti endise ühe parema odaviskajana tunneb ta neist paljusid. Parasjagu Eestis viibinud Anvar Anvarovit pakkus võistlema Aivar Karotamm, kes oli ka Tanel Laanmäe mänedžer.
„Soovisin kohalikule rahvale näidata, kuidas tippsportlased võistlevad. Anvarov ja teised profid õnnestus siia võistlema saada sümboolse tasu eest,“ lausus Tanel Laanmäe.
Magnus Kirt, kes oli Kehras hea sõbra ning endise treeningu- ja võistluskaaslase kutsel, ütles, kuna on ka ise pärit sarnasest väikelinnast – nii tema kui Tanel Laanmäe lapsepõlvekodu on Lõuna-Eestis Tõrvas – on ta väikeste kohtade fänn. Ta märkis, et neist on pärit Eesti väga paljud tippsportlased.
Nagu tippkergejõustikuvõistlusel, mõõdeti ka Kehras tulemusi elektroonilise ajavõtusüsteemiga. Selle sai peakorraldaja Eesti Kergejõustikuliidult, stardipakud ja pjedestaali laenas Tallinnast Kalevi kesktaadionilt.
„Anija vallas on kergejõustik olnud pallimängude kõrval tagaplaanil. Meil ei olnud osavõtjaid veel palju, kuid usun, et edaspidi kasvame,“ arvas Tanel Laanmäe.
Anija valla noortekogu liikmed kinnitasid, et on kindlasti valmis uuesti sarnase ettevõtmise korraldamises kaasa lööma.