Kuusallu Kännulille poe õue juurviljamüügiks letid

1056

„Nädalavahetusel võiks olla võimalus värsket kurki osta,“ ütles Kännulille poe omanik VIIVE MARNAT.

Möödunud nädalal astus Kuusalus Kännulille poodi Salmistu külavanem Toivo Lepik. Ta kurtis poe omanikule Viive Marnatile, et Kuusalu poodides pole porgandeid saada ja Kuusalust Tallinnasse turule sõitma hakata on naeruväärne. Koos arutati, et poe õue võiks rajada müügiletid lähikonna köögi- ja puuviljakasvatajatele.

„Mul on ju koht olemas, miks mitte,“ ütles Viive Marnat ja arvas, et inimesed võiks tulla oma lauakestega koduaia saadusi müüma.

Ta rääkis, et on varemgi mõelnud poeõue müügilettide panemisele: „Kui tekib mõte, mis kaob mõne aja pärast ära, siis järelikult polnud hea mõte. Aga kuna mul oli juba tükk aega see idee ja siis tuldi sama mõttega, sain kinnitust, et peab ikka asja ära tegema.“

Praegu müüakse Kuusalus puu- ja juurvilju igal reedel muusikakooli parklas kell 18-19.30. See on Otse Tootjalt Tarbijale ühenduse müük ja tellimused peavad olema esitatud nädala alguses.

Viive Marnat arvab, et võiks olla koht, kuhu saaks müüma tulla kõik, kes tahavad.

„See annaks memmekestele võimaluse kodust välja tulla ja pensionile lisa teenida. Alustasin ise samamoodi Tallinnas kaubamaja kõrval. Mul on siin WC  ja pesemisvõimalus. Alguses tuldaks oma laudadega, hiljem looks juba püsivad lauad,“ sõnas ta.

Ta lisas, et ei soovi selle ettevõtmisega teenida: „Võiks lihtsalt olla koht, kust saaks isegi osta.“

Ta pole veel uurinud, kuidas asja ametlikult teha ja milliseid lubasid peab taotlema, kuid tahab, et sügisest oleks lillepoe õues väike turuke.

„Praegu on siin-seal näha inimesi juurvilju müümas. Mõni on autoga Grossi poe juures, müüb tomateid. Siin oleks nii müüjatel kui ostjatel kindel koht, kuhu tulla. Ka suvitaja tahab nädalavahetusel värskeid vilju osta,“ ütles Viive Marnat.

Eelmine artikkelVanade veokite kokkutulekul avati Kuusalu vallas Näkiallikal mälestusmärk
Järgmine artikkelNovembris saavad puhta vee Raasiku 400 elanikku