
Neljapäeval, 25. jaanuaril Kehra gümnaasiumis toimunud kolmandal karjääripäeval Karje osalesid umbes 120 noort, lisaks Kehra kooli 9.-12. klassi õpilastele üheksandikke Alavere ja Aruküla põhikoolist. Kutsutud olid ka Aegviidu ja Raasiku kooli lõpuklasside õpilased, kuid neid ei olnud.
Karjääripäev algas kooli aulas, kus kahe tunni jooksul oli neli kõnelejat. Ettevõtja, audiitor, spordi- ja matkamees Veiko Hintsov jagas oma mõtteid ja kogemusi, kuidas praegu oluline võib tagasivaates olla tähtsusetu ning rääkis juhtumitest, mis annavad tiivad, aga ka neist, mida tahaks kiiresti unustada. Ta kõneles veel, kuidas leida tasakaalu ning mitte kaotada mängulisust ja rõõmu.
Kehra kooli vilistlane, Lääne-Virumaa Uudiste peatoimetaja ja Äripäeva peatoimetaja asetäitja Aivar Hundimägi rääkis ajakirjanduse digitaliseerimisest, sotsiaalmeedia võidukäigust, ootustest ajakirjanikele nüüd ja paarkümmend aastat tagasi. CGI Eesti küberturbe konsultant ja Tallinna Ülikooli õppejõud Catlyn Kirna selgitas, millega tegelevad küberturbe spetsialistid ning millised on sellel alal karjäärivõimalused. Meediatööst ja oma teekonnast selles valdkonnas kõneles Raadio 2 saatejuht ja toimetaja Kirke Antsmäe.
Pärast lõunapausi sai iga õpilane valida kaks 45minutilist töötuba. Kokku oli 13 töötuba, kus jagati soovitusi alates sellest, kuidas leida oma tee ja meeldiv töö ning kuidas tihedas konkurentsis teiste kandidaatide seast silma jääda kuni praktiliste ülesanneteni. Töötube juhendasid nii kutseõppeasutuse õpilased ja üliõpilased kui eri alade spetsialistid ja ettevõtjad.
Priit Tamm ja Mark Raja Raasikul asuvast ASist Mistra-Autex rääkisid ettevõtte toodangust, näitasid, milliseid seadmeid Mistra-Autex lähiajal ostab, keda neile tööle võetakse ja millist haridust on selleks vaja. Töötoa käigus oli võimalus valmistada endale nõeltöödeldud vaip. Väga populaarne oli Tallinna teeninduskooli töötuba, mille spaaõpilased tegid kätele parafiinhooldust ja hotelliteeninduse õpilased valmistasid mokteile. Osalejad kiitsid ka piirkonnapolitseinike Kristo Tamsalu ja Jaana Kuuspalu ning politseikadettide töötuba, kus selgitati, kuidas saada politseinikuks või abipolitseinikuks.
Karjääripäev lõppes kooli aulas ansambli Põhja-Tallinn kontserdiga.
Karje üks peakorraldaja, Kehra gümnaasiumi huvijuht Eve Rohtla selgitas, et esinejate ja töötubade valik tehti selle järgi, millised on parasjagu ühiskonnas aktuaalsed teemad, mida käsitletakse ka õppekavades.
„Uurisin enne ka noortelt, millistel teemadel ettekandeid nad tahaksid kuulata või millistes töötubades osaleda. Nemad pakkusid mõned valdkonnad, näiteks ajakirjanduse,“ ütles Eve Rohtla.
Ta lisas, kõigile esinejaile oli palve, et räägiksid oma tegevusest võimalikult elulähedaselt ja mitte ainult positiivsest, vaid ka raskustest ja takistusest ning kuidas neid on ületatud: „Kõik nad seda ka tegid. Oli väga hea, et noored said esinejailt vahetult küsida ja nad kasutasid seda võimalust aktiivselt.“
Töötubade läbiviijailt ning neis osalenutelt palusid korraldajad tähelepanekuid ja ettepanekuid, mida arvestada järgmiste Karjete ettevalmistamisel: „Noortelt seni saadud tagasiside on, et tahaksid rohkemates töötubades osaleda. Kahjuks seab sellele piirid ajalimiit, nagunii kestis karjääripäev juba kauem kui tavaline koolipäev.“
Üks õpilane arvas, et edaspidi võiks kaasata ka nooremate klasside õpilasi, siis jõutakse aastate jooksul rohkematest töötubadest osa saada.
„See on päris hea mõte, pole välistatud, et edaspidi kaasame ka 8. klassid, siis saab ka piirkonna teistest koolidest rohkem õpilasi osaleda,“ arvas Kehra gümnaasiumi huvijuht.