Harjumaa Laululapselt auhinnalisi kohti Anija, Raasiku ja Kuusalu valda

1428

Nädalavahetusel oli Viimsi huvikeskuses konkurss Harjumaa Laululaps 2012.


3-4aastaste võitja CAROLI KAALO Kehrast koos õpetaja HELI KARUGA.

Laupäeval, 28. aprillil võistlesid 3-4, 5-7 ja 8-10aastased laululapsed, pühapäeval, 29. aprillil 11-13, 14-15 ja 16-18aastased noored lauljad. Neid hindas žürii koosseisus muusikaõpetajad Kaari Sillamaa ja Mari-Liis Rahumets, ooperi- ja operetisolist Alar Haak ning muusik Sulev Võrno. Igas vanuserühmas kuulutati välja kolm paremat tüdrukut ja kolm paremat poissi, peale selle valiti laululapsed, kes esindavad Harjumaad tänavu Eesti Televisiooni konkursil „Laulukarussell“.

Noorimate võit CAROLI KAALOLE Anija vallast
Kõige nooremate ehk 3-4aastaste tüdrukute esikoht läks Anija valda Caroli Kaalole, kes esitas laulu „Minu ema“. Tema lauluõpetaja on Heli Karu.

Teise koha sai lauluga „Sõbrake“ võistelnud Raasiku valla tüdruk Liisabel Hammer, keda juhendab Anžella Veelmaa.

Caroli Kaalole oli maakonna lauluvõistluse võit justkui sünnipäevakink – pühapäeval sai ta 4aastaseks. Heli Karu ütles, et tema laulustuudios hakkas Caroli käima juba kaheaastasena, vanema õe Carmeni eeskujul.

„Caroli on väga enesekindel, sõnakuulelik, töökas ja armas laps. Ta ei karda ning talle meeldib esineda, oskab end esinemistel näidata alati parimast küljest, kõik õpitu laval välja tuua,“ rääkis õpetaja.

Heli Karu kiitis veel, et Caroli Kaalol on väga toetav pere, kellega õpetajal on hea koostöö. Caroli ema Anu Kaalo on ka ise õppinud Kehras laulmist ning laulab aegajalt siiani, ka õde Carmen tegeleb laulmisega.

Kehrasse, Arukülla ja Kuusallu veel auhinnalisi kohti
5-7aastaste laululaste hulgas saavutas Sandra Parve Raasiku vallast lauluga „Miks“ kolmanda koha. Tema õpetaja Aruküla lasteaias on Anžella Veelmaa.

Järgmises vanuserühmas ehk 8-10aastaste arvestuses sai poistest teise koha juba staažikas osaleja Keijo-Johann Norden Anija vallast lauluga „Linn juba magab“. Esimest korda osales ta Harjumaa Laululapsel noorimas vanuserühmas 2006. aastal ning saavutas kohe esikoha. Ta võitis ka järgmisel aastal, 2008. aastal oli 5-6aastaste seas teine ning 2009. aastal võitja. Eelmisel-üle-eelmisel aastal lõppvõistlusele ei pääsenud.

Õpetaja Heli Karu rääkis, et Keijo-Johann Norden on võitnud enamasti neil aastatel, kui „Laulukarusselli“ ei toimu, seetõttu pole ta telekonkursile seni pääsenud.

14-15aastaste noormeeste hulgas sai teise koha Karl Erik Märtson Kuusalu vallast. Niina Esko õpilane esitas võistlusel laulu „Kas tõesti?“

Ka Karl Erik Märtson on Harjumaa lauluvõistlusel osalenud aastaid. Finaalis võistles ta juba 2005. aastal ning alates 2006. aastast on alati valitud kolme parema hulka. 2008. ja 2010. aastal pääses ta tänu Harjumaa Laululapse võidule ka ETV „Laulukarusselli“.

Kehra õpetajalt maakonnavõistlusel 7 õpilast
Tänavusel Harjumaa Laululapsel osalenud lauljatest olid 7 Kehra muusikaõpetaja Heli Karu õpilased. Neist 5 Anija ja üks Raasiku vallast, peale nende Jõelähtme valda esindanud Susanna-Reti Räim, kes saavutas esikoha 11-13aastaste tüdrukute seas.

Seitse last ühel võistlusel ei ole Heli Karu sõnul tema rekord – eelmisel aastal võistles Harjumaa Laululapsel koguni 10 tema õpilast.

„Ma ei oska öelda, miks meil nii hästi läheb. Teen lihtsalt seda tööd, mida armastan. Ma armastan lapsi ja nemad vist mind ka,“ lausus ta.

Heli Karu tuntuim õpilane on Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel esindanud Sandra Nurmsalu. Kas praeguste õpilaste seast on sirgumas „uusi Sandraid“, ei osanud õpetaja ennustada: „Eesti tingimustes ei oska edu kuidagi prognoosida, see sõltub paljude asjade kokkulangemisest.“

Eelmine artikkelSoodlast leiti mürsk
Järgmine artikkelEesti Metsaühistu tegevuse pearõhk on Harju metsaomanikel