Kaunissaare elanik PILLE TROLLA aitab inimesi pilatesega

4003

PILLE TROLLA juhendab Anija vallas trenne ka südamenädala raames.
PILLE TROLLA: „Inimene jõuab elus ikka selle juurde, mis teda huvitab.“

Pilatese õpetajana töötav Pille Trolla annab trenne Kehras, Anijal, Arukülas, Raasikul ja Tallinnas. Varem oli ta reisikonsultant, uue elukutse juurde jõudis pärast laste sündi ning ütleb, et on praeguse ametiga väga rahul, sest näeb, kui paljusid inimesi ta sellega aidata saab.

Südamenädala raames sai tema juhendamisel proovida tasuta kepikõndi ja Pilatest nii Alaveres kui Anijal. Sel kolmapäeval on võimalust   teha   pilatest    veel    Anijal  ja  nädalavahetusel  Kehras,  kus   on   ka   tantsulise   aeroobika   trenn.

Pille Trolla: „Alaveres ja Anijal oleks võinud osalejaid rohkem olla. Üritus on tasuta, tulge kindlasti. Tundub, et inimesed kardavad tulla, kuid tegelikult saavad kõik hakkama, sest treener valib taseme grupi järgi, mitte vastupidi. Need, kes käisid, olid rahul. Paar naist kiitsid, et said kepikõnni õige tehnika kätte.“

Pilatese kohta ütleb ta, et trenn annab väga hea keha tunnetuse ning on abiks teiste spordialadega tegelemisel: „Sellega saavad tegeleda kõik – lapsed, täiskasvanud, eakad ja vigastustest taastujad.  Kui näen, milliseid edusamme inimesed tänu pilatesele teevad, siis saan aru, et see just ongi põhjus, miks seda õpetan. Pilates on hea näiteks selja-, kaela- ja õlavöötme valude korral, nii neid ennetades kui neile leevendust saades. Klassikalise pilatese õpetaja ise treeningut kaasa tee. Ta valib vajalikud harjutused, juhendab ja jälgib, et treenija teeks neid õigesti.“

Kuigi praegu käivad Anija ja Raasiku vallas trennides eranditult naised, siis mõne aasta eest tegutses ka meeste grupp, kes suvel harrastasid rattasõitu, kuid talvel tegid pilatest.

Ehkki erialalt Pilatese õpetaja, juhendab ta ka vajadusel teisi treeninguid, nagu näiteks kepikõndi, eakate võimlemist ja tantsulist aeroobikat. Kehras toimuvad pilatese treeningud Timbu-Limbu mängutoas, mida Pille Trolla peab ühes õe Janne Kuusklaga. Anijal teeb ta trenne mõisas ning Arukülas ja Raasikul rahvamajas.

Koos abikaasa Ain Trollaga tantsib ta Anija valla segarahvatantsurühmas. Hommikuti käib koeraga jooksmas või kõndimas. Kui peaks aega leidma, käib veel mõnes tantsutrennis.

Pille Trolla on käinud kepikõnni koolitustel ning 2012. aastal lõpetas Tartu Ülikoolis avatud ülikoolis õppides kehakultuuri teaduskonna: „Mõtlesin, et kui saan tasuta kohale, siis lähen õppima ja saingi. Kuigi pilatese õpetajate koolitusel õpitakse samuti anatoomiat ja füsioloogiat, sai ülikooli loengutest lisateadmisi, millest on treenerile palju kasu. Klassikalise pilatese õpetajad koolitavad end pidevalt ning aasta aastalt tõuseb professionaalsus. Täiendan pidevalt oma teadmisi, et saaksin ja oskaksin veel paremini juhendada. Ei ole kordagi kahetsenud, et selle tee valisin. Õppimise ja arenemise protsess läheb üha edasi ja on väga huvitav.“

Eelmine artikkelHC Kehral Balti liigas 7. koht
Järgmine artikkelJuminda poolsaare külad palusid Lahemaa küsimuses ministrilt abi