Kalastuskaartide taotlemist tuleks muuta

963

Rannarahva üks olulisemaid päevi on viimastel aastatel detsembri esimene esmaspäev, kui kella 9ks istuvad harrastuskalurid arvutite taha ja püüavad üksteise võidu internetikeskkonna pilet.ee kaudu osta tulevaks aastaks kalapüügiõigust merel ehk kalastuskaarte nakkevõrguga püüdmiseks.

Tänavu käis kaartide taotlemine veel kiiremini kui mullu – sügis-, kevad- ja talvekuude kalastuskaardid said Harjumaal otsa loetud minutitega. Suvekuudeks jätkus kaarte veel umbes tunni aja jooksul ja siis olid needki läbi müüdud. Müügisüsteem jooksis sageli kokku. Taas on inimesi, kel õnnestus küll tasuda, kuid puudub selgus, kas kalastuskaardi saab või mitte. 

Lääne- ja Ida-Virumaale, Läänemaale, Pärnumaale ning isegi Hiiumaale ja Saaremaale eraldatud kalastuskaarte merepüügiks jätkus veel teisipäeval. Ja mitte üks ega kaks, vaid Eesti peale kokku tuhandeid. See näitab, et jaotus ei ole õiglane või on põhimõtted valed. 

Paljudele mere ääres elavatele inimestele, kes ei tee kutselise kaluri tööd, on kalavõrkudega merelkäik oluline osa elustiilist. Vähemalt Harjumaal peaks siduma harrastuskalapüügi õiguse sissekirjutusega, mingi osa kalastuskaarte jätta ka suvilaomanikele.

Eelmine artikkelAnija valla korvpalliturniir segavõistkondadele
Järgmine artikkelRaasiku uus vallavanem on RAIVO UUKKIVI