Ühisnädal Harjumaal

1499

„Põnevad ühistegevused üle Eesti ja sinu kodukohas!“ – Kas see lause kõlab tuttavalt? Oled täheldanud enda kodukandis huvitavaid ettevõtmisi? Või kusagil mujal?

Selle aasta Ühisnädala eesmärk oli just nimelt kutsuda inimesi üles ise midagi korraldama ning teisalt tõmmata tähelepanu juba toimuvale. Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus (HEAK) korraldas ise seitse algatust üle Harjumaa ning tegi reklaami veel 14 ettevõtmisele. Meie soov oli suurendada kodanikuaktiivsust kohalikul tasandil ning haarata vabaühendustesse uusi inimesi.

Mida õppisime meie sellest nädalast?

Leian, et üks suurimaid oskusi elus on võime olemasolevatest ressurssidest kõige parem välja võluda. Ka toimunud nädalast jäi kõige enam kajama vajadus juba olemasolevat rohkem märgata. Korraldasime küll ise mitmel pool foorumeid ja töötubasid, kuid sai selgeks, et märksa olulisem ja jätkusuutlikum on tegutsevate ühenduste ettevõtmistele  tähelepanu   tõmbamine.

Kodanikuühiskonna arenemise juures on ju kõige olulisem, et kodanikud ise enda vajaduste eest seisaks ja oma elukeskkonda arendaks. Sestap näeme, et järgnevatel aastatel kulutame vähem ressurssi ise ürituste korraldamiseks ja suuname rohkem energiat olemas­olevale tähelepanu tõmbamiseks.

Projektijuhina oli mul väga hea meel vabaühenduste positiivse tagasiside üle nende tegevustele tähelepanu tõmbamise osas. Selgelt tuli välja, et meil on ühine nägemus, mida järgmisel aastal ellu viia.

Selle aasta tegevustest tooksin välja „Minu loo“ konkursi ning selle võitja MTÜ Tuulekell Raasiku vallast. Konkursi eesmärk oli koguda inspireerivaid lugusid kodanikuühenduste tegemistest.

MTÜ Tuulekell pälvis esikoha suvelavastuse „Birkenruh´i episood. Kurb armulugu“ korraldamise loo eest. Lavastus baseerub tõestisündinud loole, mis toodi vaatajateni 2012. ja 2013. aastal, et tähistada Marie Underi 130. sünniaastat. Väike kuueliikmeline korraldusmeeskond peab seda kogemust enda jaoks väga kalliks, kuna lavastuse ettevalmistus ja läbiviimine nõudis neilt senisest rohkem energiat ja usku iseendasse. Ühing tegeleb erinevate kultuuri-, teatri- noorsoo-, kunsti ja loodus­projektide korraldamisega.

Minu jaoks oli Ühisnädala korraldamine senises HEAKi töös üks suuremaid ettevõtmisi, kuna olen siin tööl alates selle aasta septembrist. Julgen öelda, et see projekt aitas mul nii meeskonda sisse elada kui ka Harjumaa kodanikuühenduste olukorraga end paremini kurssi viia.

Ootan juba uusi kokkupuuteid  ja tegemisi!

Eelmine artikkelAnija valla korvpalliturniir segavõistkondadele
Järgmine artikkelRaasiku uus vallavanem on RAIVO UUKKIVI