Mitmel pool alevikes ja linnades säravad alates pühapäevast, 1. detsembrist tuledes jõulupuud.
Raasiku alevikus tähistati esimest adventi rahvamaja pargis rakupõletuse ja muusika saatel. Ürituse eestvedaja, MTÜ Tuulekell juht Mait Eerik rääkis, et advendiaja alguse tähistamine seoti pööripäeva ootusega: „Tegime iga kahe tunni tagant põletuskorra, päeva jooksul kokku neli korda. Rohkem rahvast tuli kohale pimeduse saabudes. Ahju läks Raasiku kunstikeldris valmistatud keraamika, üks põletuskord kestis ligi 1,5 tundi.“
Ta selgitas, et raku on Jaapanist pärit savipõletustehnika: „Keraamilised esemed pannakse ahjust põleva materjaliga täidetud anumasse, kus nad saavad huvitava välimuse. Võib öelda, et õnnistasime ahju sisse, see oli esimene avalik põletamine, enda tarbeks oleme selle ahjuga põletanud seitse korda.“
Kui keraamika oli ahju pandud, pakkusid meelelahutust Ivo Einmaa luulekava, Henri Reederi soololaulud. Ansambel Lüü-Türr laulis koosseisus Meelis Lossmann, Jako Reinaste, Tiit Saare ja Alari Kruusvall. Viimase põletuskorra juhatas sisse Maire Karind.
Arukülas traditsiooniline pidu
Arukülas koguneti advendiaja saabumise tähistamiseks traditsiooniliselt rahvamaja taha, kus süüdati kuusel elektriküünlad. Päkapikud Garina Toomingas ja Anu Nõlve pakkusid glögi, kibuvitsateed ja piparkooke. Esinesid rahvatantsijad Lapulised ja Marikesed.
Garina Toomingas: „Rahvast oli palju, kuigi tundus, et varasematel aastatel on olnud isegi rohkem. Külm ja tuuline ilm ilmselt mõjutasid. Oli nii vahva idee, et osad rahvatantsijad tulid jõuluvanakostüümides. Pidasime ka seekord traditsioonidest kinni. Advendiaja algust oleme tähistanud rahvamaja taga ajast, mil saime kuusele elektriküünlad.“
Ta lisas, et rahvas jäi peoga rahule: „Lastele maitsesid väga piparkoogid, kibuvitsateed nad ka tavaliselt kodus ei joo, aga jahedal talveõhtul oli sellele suur nõudlus.“
Pikaveres alustati uue traditsiooniga
Pikavere turul oli küla ajaloos esimest korda väljas avalik jõulukuusk. Turu korraldaja Alice Suurkuusk Pikavere-Mallavere külaseltsist ning Raasiku vallavanem Aare Ets süütasid jõulukuusel advendiküünla, seejärel mängis külakapell tantsumuusikat. Päev algas lörtsisajus, kuid piduliku tseremoonia ajaks tuli päike pilve tagant välja.
Kehras tähistas advendiaja algust kontsert
Kehra rahvamajas võeti advendiaeg vastu kontserdiga. Rahvamaja juht Ruth Lille ütles, et inimesi oli saalitäis: „Peole tuli 160 inimest. Oli väga armas üritus. Vallavanem Tiit Tammaru ütles tervitussõnad, muusikaga kostitasid Heli Karu väiksemad ja suuremad laululapsed. Üks suur laps oli Alaverest pärit laulja Sandra Nurmsalu, kes on tuntud üle Eesti.“
Rahvamaja juht ütles, et kuigi väljas möllas torm, oli rahvamajas hubane: „Süütasime saalis küünlad, õue viisime tule tormilaternaga. Rahvas oli rõõmus, tundus, et jäädi advendiaja alguse kontserdiga väga rahule.“
Kuusalu kirikaeda pandi taas jõulusõim
Jõulusõim Kuusalu kirikaias.
Kuusalus oli jõuluküünalde süütamine laupäeval, 30. novembri õhtul kirikus pärast Eesti Kunstiakadeemia kammerkoori kontserti. Jõulutuled süütas kaplan Peeter Paenurm, kes asendas puhkusel viibivat õpetajat Jaanus Jalakat.
Koos mindi õue, kuhu oli jõulutuledes kuuse alla seatud jõulusõim – eelmisel aastal Kuusalu noortekeskuses meisterdatud sõime on uuendatud. Ka kuuse juures kõlas Kunstiakadeemia kammerkoori laul.
Pühapäeval oli Kuusalu rahvamajas lastele advendiaja alguse puhul meisterdamise töötuba. Lapsi kogunes palju, neid juhendasid Helena Aug, Tiina Kand, Enely Sepp, Kadri Idavain, Ene Riiberg, Kristi Haabsaar, Kristi Kallaste ja Virge Marnat. Oli Kehra Nuku jõuluetendus.
Loksal kuusk linna keskel
Loksal süüdati advendiküünlad samuti pühapäeval. Suur jõulukuusk on linnavalitsuse vastas platsil.
Tule tõi kirikust diakon Ahti Udam. Küünlad süütas linnapea Värner Lootsmann. Lasteaialapsed olid ettevalmistanud ja esitasid tuleloitsu .