
Näitleja- ja eripreemiaid jagati nii Kuusalu keskkooli, Kolga kui ka Loksa kooli näitetruppide liikmetele.
Kuusalu keskkooli huvijuht ja lavastaja Saima Kallionsivu tõi oma näitetrupiga Harjumaa kooliteatrite festivalilt teist aastat järjest peapreemia – Grand Prix`. Tänavu oli Kuusalu keskkoolil võidukas gümnaasiumi vanuseastmes osalenud näitering Kõik Kordub lavastusega „Üht lugu muusikas ma kuulen“. Autor ja lavastaja on Saima Kallionsivu, laulud õpetas Kai Peterson.
Alklasside arvestuses sai festivalil laureaadi tiitli Kolga kooli näitetrupp Kolga Lahedad lavastusega „Aeg“, mille lavastas Kaidi Almet.
Parima meesosatäitja preemia pälvis Loksa gümnaasiumi algklasside teatritrupi lavastuses „Suvevaheajal“ mänginud Gregor Kütt ja parima naiskõrvalosatäitja preemia Loksa trupist Luise Aasrand.
Eripreemiad said Kuusalu näiteringist Uku Aasrand, August Okk, Annabel Almet ja Johanna Marie Mäeväli, Kolga trupist Virga Mai Lepik, Johanna Mariethe Feldman ja Adeele Braun ning Loksalt Keorg Latt ja Carl-Kenneth Kaljumäe.
Harjumaa kooliteatrite festival oli 11. ja 12. aprillil Aruküla rahvamajas, kus toimus ka aasta tagasi. Peakorraldaja oli taas Aruküla Kultuuriseltsi tegevjuht Garina Toomingas. Žüriisse kuulusid Tiina Mälberg, Tiiu Mägi ja festivali esimesel päeval Tanel Saar, teisel päeval Kalev Pärn.
Algklasside vanuseastmes osalesid 6 näitetruppi: Viimsist, Kostiverest, Maardust, Loksalt, Kolgast ning ühendtrupp Püünsi, Viimsi, Haabneeme ja Randvere koolist. Põhikooli vanuseastmes oli esindatud 4 näiteringi: Jürist, Väänast, Paldiskist ning samuti Püünsi, Viimsi, Haabneeme ja Randvere ühistrupp. Gümnaasiumi vanuseastmes oli festivalil 5 näite-
truppi: Paldiski, Maardu, Jüri, Viimsi ja Kuusalu.
Kuusalu noorte Valgre-lavastus
Gümnaasiumi vanuseastmes Grand Prix` võitnud lavastus „Üht lugu muusikas ma kuulen“ on lühendatud variant mullu sügisel Kuusalu keskkoolis saalis ja tänavu märtsis Kuusalu rahvamajas mängitud kontsertlavastusest „Raimond Valgre muusikaõhtu“, milles osalesid kergemuusikakoor Hea Tuju Esmaspäev ja kooli õpilased.
Lavastaja ja autor Saima Kallionsivu rääkis Sõnumitoojale, et suur kontsertetendus kestis poolteist tundi, kooliteatrite festivalil võis maksimaalselt mängida 45 minutit. Mõnest laulust tuli loobuda. Festivali etendus kestis tund aega.
„Noored tegid seni parimad rolliesitused. Ka varem koori esituses olnud lauludega said hästi hakkama,“ kiitis ta.
Uku Aasrand sai eripreemia mitmekülgse musikaalse rolli eest, Valgret kehastanud August Okk pälvis eripreemia armastatud muusiku elustajana, Alice Foillet´ rolli teinud Annabel Almet hingestatud lauljana ning Johanna Marie Mäeväli imelise lauluhääle esitajana.
Jutustaja oli Jarek Heinmaa, mängisid veel Nora Merivoo, Elise Tekko, Karl Tobias Valdmann, Caroly Kiik, Viktoria Eimpalu.
Lavastaja sõnul teadsid noored Valgre laule ja muusikat, kuid tema elu ja saatuse kohta said teada ning elasid kaasa kontsertlavastuse ettevalmistamise käigus.
„Siis hakati arutama, et Valgrel on nii ilusad laulud ja samas suri juba 35aastaselt ning kui elanuks kauem, kui palju ilusat muusikat oleks võinud veel luua. Saadi aru, et ei mängita väljamõeldud tegelasi, vaid päris inimesi. Erilise mõõtme ja suurema tunnetuse andis, kui kuulsime, kuidas Helmit mänginud Nora Merivoo juhtus oma emapoolsele vanaemale rääkima uuest lavastusest ja sai teada, et tema vanavanaisa oli Siberis üks neist, kes haige ja kokku kukkunud Valgre metsast välja kandsid ning sellega ta elu päästsid,“ kõneles Saima Kallionsivu.
Kuusalu näitetrupp läheb Valgre-lavastusega Harju maakonda esindama vabariiklikule kooliteatrite festivalile, mis seekord toimub Tallinnas.
Saima Kallionsivu: „Žürii mõnede ettepanekutega olen nõus ja võtame kasutusele. Näiteks, et laval võiks olla riidenagi, kust peategelane saaks vahetada Valgre erinevate eluetappide kujutamisel vajaminevaid kostüüme ega peaks näiteks mantli toomiseks lavalt lahkuma.“
Eelmisel aastal saavutas kooliteatrite festivali peapreemia Kuusalu kooli näitetrupp Päikeselapsed põhikooli arvestuses lavastusega „Minu inimesed“, mille Saima Kallionsivu oli kokku pannud Eesti luuletajate loomingust.

Kolga laste lavastus ajast
Algklasside arvestuses laureaaditiitli pälvinud trupi Kolga Lahedad lavastuse „Aeg“ tekst on lavastaja ja autori Kaidi Almeti sõnul kirjutatud lugemisprojekti raamatu „Ma lähen nüüd, ütles aeg“ põhjal. Lavastus räägib sellest, kuhu aega kaob ja mis sellega keeleruumis võib juhtuda. Tutvustatakse ajaga seotud kõnekäände nagu aega surnuks lööma, aega viitma, aega võtma, aega parajaks tegema, aeg on raha.
Vanaema, jooksja ja viiuldaja rollis olnud Virga Mai Lepik sai eripreemia mitmekülgse panuse eest lavastusse, Aja rolli mänginud Johanna Mariethe Feldman elutu elavaks tegijana ja Aja sõpra Larat kehastanud Adeele Braun väga sarmika rolli eest.
Lavastuses mängisid veel Annaliis Kallaste, Linda Kurg, Ella Luhakivi, Kaspar Jakob Suurorg, Lysandra Pent, Grete Kröönkvist, Yoko Tuuletare ja Hanna Velström.
Kaidi Almet: „Lavastus sündis üsna viimasel hetkel. Peaproovi mängisime oma kooli algklasside lastele ning suurel laval mängisime läbi Kuusalu rahvamajas, vaatamas olid lapsevanemad.“
Näitetrupp Kolga Lahedad tegutseb Kolga koolis esimest aastat, varem on juhendaja Kaidi Almet käinud festivalidel oma klassi õpilastega.

Loksa kaasajastatud lastelavastus
Loksa algklasside näitetrupp mängis festivalil Jaak Sarapuu „Suvevaheajal“, mille lavastaja Tuuli Rand kaasajastas 1974. aastal avaldatud kogumikust „Pioneer laulab, mängib, tantsib“.
Tuuli Rand kommenteeris, et selles on huumorit ning põhiteema sama, mis tänapäeval – peresuhted ja hoolimine: „Universaalkaupluse muutsin kaubanduskeskuseks, kolhoosi asemel on talud, jalgratta asemel sõidetakse tõuksiga. Lastelaulust „Hiir hüppas ja kass kargas“ palusin lavastuse jaoks räpi teha enda pojal Rauno Rannal. Trupis olid 4. ja 5. klassi lapsed, kes mängisid väga tublilt ning tundub, et nendega võiks tuleval aastal jätkata. Ma ei olegi enne põhikooli õpilastega näiteringi teinud.“
Lavastuses esitatud räpp meeldis ka žüriile, Keorg Latt ja Carl-Kenneth Kaljumäe said eripreemia vinge räppari osatäitmise eest.
Tuuli Rand lisas, et festival oli Arukülas väga hästi korraldatud: „Tore oli, et kõik osalejaid said mälestuseks teatrimaskidega rinnanõela ning preemiasaajatele kingiti vahvad kujukesed. Need jäävad kogu eluks. Suur tänu Garina Toomingale sellise meeldejääva teatrifestivali eest!“