KEIJO-JOHANN NORDEN Kehrast on NUKU suvelavastuse peaosas

2101

Suvelavastusse „Kapten Granti lapsed“ valiti KEIJO-JOHANN NORDEN 54 poisi seast.

KEIJO-JOHANN NORDEN: „Kõike jõuab, kui oskad aega planeerida.“

Eesti Nukuteater toob käesoleval suvel Lennusadamas lavale kirjanik Jules Verne’i raamatu põhjal loodud teatritüki „Kapten Granti lapsed“. Peaosaliste leidmiseks korraldas teater veebruaris konkursi. Kapten Granti laste rollidesse tuli üle Eesti kandideerima 121 tüdrukut ja 54 poissi, viimaste seas Kehra gümnaasiumi 5. klassi õpilane Keijo-Johann Norden.

Ta rääkis, et sai konkursist teada Facebooki kaudu: „Tuttavad olid pannud kuulutuse. Otsustasin osa võtta, sest tahtsin end proovile panna. Ei osanud alguses üldse mõelda, et võiksin lõppvooru pääseda.“

Kokku oli konkursil neli vooru. Esimeses oli vaja esitada proosatekst või luuletus. Mõni päev hiljem toimus teine voor, kus tehti etüüde ja harjutusi. Enda sõnul ei osanud Keijo-Johann Norden ka seal veel arvata, et võiks pääseda lõppvooru.

„Kolmas voor toimus Lennusadamas. Alles oli jäänud ainult kolm poissi. Olime laeval „Suur Tõll“ ja pidime mängima, et oleme olnud kolm kuud merel ja märkame lõpuks maad. Arvasime, et neljas voor tuleb ka. Oli päris pingerikas õhtu, kuid tegelikult teatati hoopis, et kaks viimast konkursile jäänut saavad mõlemad rollid ja oleme teineteise dublandid. Lavastaja andis pidulikult üle käsikirjad,“ jutustas Keijo-Johann Norden.

Ta lisas, et alles kaks päeva hiljem jõudis talle kohale teadmine, kui suure asjaga oli hakkama saanud.

Lavastuse proovid praegu veel ei käi. Maikuus tehakse proove 10 päeva järjest ja seejärel kogu juulikuu. Lavastust mängitakse augustis.
Näitlemisega on Keijo-Johann Norden tegelenud 2. klassist alates Kehra kooli näiteringis. Ta on osalenud mitmes lavastuses ja käinud teatrifestivalidel, kuid nii suures lavastuses nagu „Kapten Granti lapsed“ astub ta üles esmakordselt.

Tal on palju muid hobisid, laulab Heli laulustuudios ning osaleb mitmendat aastat Harjumaa laululapse võistlusel. Mängib akordionit, käsipalli ja tegeleb karatega.

Lavapisik on ka Nordeni perekonna teistel lastel. Keijo-Johanni vanem vend Kenneth Norden, kes sel aastal lõpetab Gustav Adolfi gümnaasiumi, osales varem laululapse võistlustel, esines edukalt mitmesugustel konkurssidel ning tegi oma bändi. Sel aastal võttis Anija valla laululapse konkursist osa ka noorem vend Kirsten Norden, kes laulis noorimas vanuserühmas.

Eelmine artikkelHC Kehral Balti liigas 7. koht
Järgmine artikkelJuminda poolsaare külad palusid Lahemaa küsimuses ministrilt abi