Facebooki efekt Andineeme näitel

1182

Äsja räägiti Euroopa ja ka Eesti ajakirjanduses sellest, kuidas 16aastane neiu Saksamaalt saatis sünnipäevakutse kogemata kõigile Facebooki-sõpradele.
Kutsele vastas 15 000 noort. Ehkki teatati, et pidu ei toimu, saabus neist kohale 1500. Pahandust oli palju. Sekkus politsei. Alkoholi tarbinud noored laamendasid ja lõhkusid neiu kodutänaval.

See uudis tekitab Kuusalu valla Andineeme küla ja ka vallamaja inimestes kõhedust, sest rannapeo kohta internetis Facebookis sõpradelt sõpradele levitatud uudis on saanud samuti üle 15 000 positiivse vastuse. Samas pole mammutkontserdi toimumiseks veel kooskõlastusi saavutatud ja mis veel hullem, ei ole isegi taotlusi esitatud.

Internet on hea koht info levitamiseks. Ning samas ka pinnas pahanduste tekitamiseks, kui info pannakse liikvele ennatlikult või kogemata liiga suurele ringile.

Ka Andineeme rannapeo korraldajad tõdesid, et teade saadeti ringlusse liiga vara. Millised on tagajärjed, pole veel teada. Lähiaeg näitab, kas taotlused kooskõlastamiseks esitatakse, ning mida arvavad sellest vallavalitsus, politsei, päästjad, Andineeme rahvas, esinema kutsutud artistid, korraldajad ise ja potensiaalsed peokülalised.

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus Kuusalu viaduktil
Järgmine artikkelHarju memme-taadi lustipidu oli seekord Loksal