Birkenruh´mõisa suvelavastuse piletid müügil mai algusest

1702

Kes läheb 5. mai talgute ajal appi etenduse paika korrastama, saab pileteid soodushinnaga.

Raasiku MTÜ Tuulekell korraldab Teeme Ära 2012 raames talgud Anija vallas Kaunissaare lähedal kunagises Birkenruh mõiskohas, kus juulikuus on suvelavastuse „Birkenruh episood. Kurb armulugu“ etendused.

„Mänguplats vajab korrastamist, ootame appi kõiki huvilisi. Põhiline töö toimub varemete ümbruses – puhastame mõisa­trepi ja varemed seest, riisume, rajame etenduse dekoratsiooniks vajalikke peenraid,“ ütles suvelavastuse korraldaja Margit Eerik Tuulekellast.

Reha ja töökindad palutakse talgulistel kaasa võtta, korraldajad pakuvad talgusuppi ning võimalust soetada soodushinnaga pileteid suvisele etendusele.

Lavastuse „Birkenruh episood. Kurb armulugu“ stsenaariumi kirjutas näitekirjanik Loone Ots. Tegevus toimub 1917. aasta suvel, mil Birkenruh´s veetsid kolm nädalat kirjanikud Marie Under, Friedebert Tuglas ja Artur Adson. Nädalad, mis olid täis armastust ja traagikat, on hiljem mõjutanud kõigi nende loomingut.

Nüüd on lõplikult kindel, kes näitemängus osalevad. Marie Underit mängib Kersti Heinloo Eesti Draamateatrist, Friedebert Tuglast samuti draamateatri näitleja Kristo Viiding, Artur Adsonit Vanemuise näitleja Ott Sepp, Underi endise mehe, papa Hackeri osas on lavastaja Ingomar Vihmar draamateatrist, Underi tütreid mängivad Viljandi Kultuuriakadeemia näitleja­õpilased Adeele Sepp ja Kati Ong. Esialgu Tuglast mängima pidanud Märt Avandi loobus perekondlikel põhjustel ning papa Hackeri rolli kavandatud Jaan Rekkoril on samal ajal etendused Pärnu teatris.

„On väga vahva, et Ingomar Vihmar otsustas oma kodukandi lavastuses ka ise pärast kümneaastast pausi kaasa mängida, vahepeal on ta ainult lavastanud. Kunstnik, Ugalas töötav Jaanus Laagriküll on samuti pärit Kehrast,“ rääkis Margit Eerik.

Proovid algavad juunis Tallinnas, näitetrupp sõidab kohapeale harjutama juuli alguses.

„Anname endale aru, et võime näida hullumeelsetena, sest võtsime produtseerimiseks mahajäetud koha, kuid kus siis veel seda tükki mängida? Usun, et ka paljud Anija valla inimesed ei tea, miks on Birkenruh´ kultuuriliselt nii oluline koht. Soovitan kõigil kohale tulla, te ei pea pettuma ega kartma, et upute seal mutta,“ rääkis korraldaja.

Kokku mängitakse tükki kaheksa korda, ühte etendust pääseb vaatama umbes 250 inimest. Esietendus on 19. juulil, järgmised 20.-22. ja 26.-29. juulil.
Algusaeg on kell 19. Pileteid saab eelmüügist osta maikuu algusest.

Näitemängu lavalejõudmist on toetanud ja toetavad Eesti Kultuurkapitali näitekunsti, kirjanduse ja rahvakultuuri sihtkapital ning Harjumaa ekspert­grupp kokku 8020 euroga. Ida-Harju Koostöökoda eraldas Leader-programmist 3674,24 eurot, Anija vald 1900 ja Raasiku vald 640 eurot, läbirääkimised käivad veel sponsorite leidmiseks.

Eelmine artikkelKehras löödi naist
Järgmine artikkelRiigikogu esimees ENE ERGMA andis Aruküla koolides tunde