40aastane segakoor Loksa Lauljad on käinud 8 laulupeol

2360
Mõned lood laulupidude repertuaarist esitasid Loksa lauljad, Vihasoo segakoor ja Kuusalu meeskoor ühiselt. Paremal Loksa Lauljate dirigent RAIDI ANDRE.

Laupäeval, 21. aprillil osalesid aastapäevakontserdil Loksal ka Kuusalu meeskoor, Vihasoo segakoor ja Võru puhkpilliorkester Kungla.

„Täna oleme laulupeolainel,“ teatas üle 35 aasta segakoori Loksa Lauljad ees dirigeerinud Raidi Andre juubelikontserdi alguses.

1972. aastal Loksa keskkooli isade koorist ja naiskoorist kokku pandud lastevanemate segakoor sai aastaid hiljem nime Loksa Lauljad. Koor on asutamisest alates osalenud 8 laulupeol, millest, nagu dirigent ütles, olid kolm nõukogude korra viljakates tingimustes.

Juubelikontserdi esimene osa kandis pealkirja „Loksa Lauljad läbi laulupidude“, igast peost oli kavas üks-kaks laulu. Viimased esitati koos Vihasoo ja Kuusalu lauljatega. Klaveril saatis Alari Lahe.

Peol oli kohal ka Loksa keskkooli lastevanemate segakoori asutaja ja esimene dirigent Andres Avarand, kes lauljate palvel juhatas selgi kontserdil ühe laulu.

Pärast vaheaega esinesid Vihasoo segakoor ning tänavu 145. sünnipäeva tähistav Kuusalu meeskoor. Vaheajal näidati suurelt ekraanilt fotosid juubilari tegemistest – esinemistest, ekskursioonidest, laulupidudest. Loksa kultuurikeskuse fuajees oli fotonäitus segakoori aja­loost.

Koori asutamise ajast, kokku 40 aastat, on laulnud Eevi Linnop, Ene Jürimaa ja Meeli Lehis. Veidi hiljem liitus Ulve Mardisalu, aastaid on laulnud ka Andres Kaskla, Saima Tilk, Krista Andre, Elbe Järve, Ülle Mühlbach, Lauri Metus, uuemad liitujad on Laivi Kirsipuu, Christine Haravee, Jaano Veersoo.

Laupäevase kontserdi idee autor Meeli Lehis ütles, et mõte tuli koori ees seisvast küsimusest, kas järgmisele laulupeole enam saabki minna.

„Kui lastevanemate segakoor alustas, oli liikmeid 36, nüüd on meid ligi kolm korda vähem. Nõue on, et laulupeole kandideerivas kooris peab olema vähemalt 16 inimest, meid pole. Järgmisel esmaspäeval arutame proovis, mis edasi saab. Tuleb käia ettelaulmistel, aga pole tenorit. Meiega koos juubelikontserdil laulnud Iris Mürk, Raidi Andre õde, tegi ettepaneku, et võiksime kandideerida koos nende Tallinna kooriga,“ rääkis Meeli Lehis.

Küsimusele, mis paneb 40 aastat järjest ühes kooris laulma, iga esmaspäeva õhtul proovi minema, vastas ta, et see on elustiil: „Kultuuriinimesed on natuke teistsugused. Minul on kultuuripisik oma isalt, kes oli Leesil kohalik pillimees, ja ka emalt, tema tegi rahvamajas näitemängu. Oleme kooris klappinud.“

Meeli Lehis kiitis kontsert-  osale ja õnnitlemistele järgnenud pidu, kus sõpruskollektiiv, Võru puhkpilliorkester, mängis tantsuks. Sellele järgnes karaoke.

Kuna pidusse jäid ka Vihasoo lauljad ja meeskoori mõned liikmed, oli hoogu ja lusti.

„Viimastel aastatel oleme Vihasoo kooriga hakanud hästi klappima,“ sõnas ta.

Raidi Andre oli pärast kontserti mures, et unustas esinemisärevuses kõiki tänada: „Südamest tänan me koori lauljaid, selle eest, mida nad tegid, ning õnnitlejaid, külalisi ja kodupublikut sooja vastuvõtu eest.“

Eelmine artikkelKehras löödi naist
Järgmine artikkelRiigikogu esimees ENE ERGMA andis Aruküla koolides tunde