Alavere memmede rühm sai 25aastaseks

2967
Alavere memmede tantsurühm Helda.

Reedel, 20. aprillil tähistas Alavere rahvamaja memmede rahvatantsurühm Helda 25. sünnipäeva.

Memmede tantsurühm moodustati 1987. aastal Alavere kolhoosi pensionäride klubi Viljapea juurde. Naisi hakkas juhendama nüüd juba siitilmast lahkunud Helda Harmipaik, kelle järgi pandi rühmale hiljem ka nimi.

Kümmekond aastat hiljem, kui majandid olid juba lagunenud ning Alavere memmed tantsisid rahvamaja ringina, sai juhendajaks Kehra kooliõpetaja Stella Mangus. Kui tema kolis mõni aasta hiljem Tallinnasse, tegutsesid memmed edasi oma tantsija Sirje Nokkuri käe all. Viimased seitse aastat on neid juhendanud Maarika Tuttelberg Kose vallast.

Ta kiitis, et memmed on armas seltskond, kes tunneb tantsimisest rõõmu: „Pole mingit kohustust koos käia, kuid lust ja rõõm on nii ehe elamus, et selle mõistmiseks peab ise olema nende hulgas. Käime koos kord nädalas, proov kestab poolteist tundi.“

Memmede rühma suurim esinemine on iga-aastasel Harjumaa memme-taadi tantsupeol. Tänavu on see 9. juunil Sauel. On esinetud veel jõulupidudel ja jaanituledel, sünnipäevadel, eelmisel aastal osaleti teatetantsul.

Kõige staažikamad tantsijad on rühmas tantsinud algusest peale, Pilvi Sündema kõik 25 aastat. Algkoosseisus oli ka teine praegune Helda liige Lii Nurmsalu, kes vahepeal seal ei tantsinud. Peale nende kuuluvad memmede 12liikmelisse rühma veel Pilvi Saar, Maiu Unga, Helve Kotkas, Anu Paavel, Ljubov Pustova, Liina Kustel, Sirje Nokkur, Ülle Kaljulaid, Marika Kuusk ja Inge Jõgisoo.

Kuigi juba viisteist aastat memmede hulgas tantsinud, ei ole rahvamaja endine juht Inge Jõgisoo tähistanud veel isegi esimest suurt juubelit: „Mis teha, kui oli vaja täita tühja kohta. Eks see on rahvamaja juhataja ülesanne, et pead osalema igas ringis. Üks liige hakkas memmede rühmas tantsima juba nii vara, et läks siit veel dekreeti.“

Kui Helda noorimad tantsijad ei ole veel viiekümnesed, siis vanimad on üle 70aastased.

Sünnipäeva tähistasid Alavere memmed koos Kehra, Kose ja Oru memmede ning Alavere naisrühmaga. Tantsiti, lauldi koos regilaule, mängiti võistlusmänge, visati nalja.

„Oma õpetajalt soovisime, et ta juhendaks meid veel 25 aastat. Ta on nii noor, et võib seda teha küll,“ lausus Inge Jõgisoo.

Eelmine artikkelKehras löödi naist
Järgmine artikkelRiigikogu esimees ENE ERGMA andis Aruküla koolides tunde